fonradar

Siz Olsaydınız Ne Yapardınız ?

beyza

Katkı Sunan Üye
muhasebe donanımı olarak kendinizi iyi görüyorsanız fakat maddi olarak donanımınızın karşılığını alamadığını düşünüyorsanız ve çalıştığınız yerde donanımınıza yeni donanımlar ekleyemiyorsanız tek çare olarak iş değiştirmeyi mi düşünürdünüz ?

Ynt: Siz olsaydınız ne yapardınız ?

kesinlikle, yeni bir iş aramak ama daha iyisini aramak tercihim olurdu....

çünkü her isan daha iyisine layıktır.. ve kalite bir ayrıcalık değil dogal bir hakmıdır sorusuyla karsılasırsan sen ne yaparsın?

Ynt: Siz olsaydınız ne yapardınız ?

muhasebe mesleği öyle bir hale geldiki ne kadar donanımlı da olsanız ücret olarak piyasanın altında çalışabiliyorsanız. Üniversite mezunusunuz fakat muhasebe kursunu bitirmiş yarım yamalak muhasebe bilgisi olan biriyle aynı kefeye konulabiliyorsunuz. Muhasebe mesleği hak ettiği yerde değil. Her işyeri mali müşavir yada Serbest Muhasebeci ile çalışmak zorunda. E böle olunca işveren bunların altına yarım yamalak bilgisi de olsa bi stajyer kursiyer oturtuyor ve az bi ücretle işini gördürtüyor, yada gördürttüğünü sanıyor.

Ynt: Siz Olsaydınız Ne Yapardınız ?

kesinlikle..!! ve zaten iş değiştirmekde o kadar kolay değil bu meslek için.ortada o kadar çok muhasebeci varki...

Ynt: Siz Olsaydınız Ne Yapardınız ?

katılıyorum ve size bir sorum olucak.

Smmm stajım bitti sınavlara girdim ve belgemi aldım.

Şirketin muhasebe bölümünde çalışıyorum ve diyelimki (tamamen örnek) 1.500 ytl maaş almaktayım.

Belgemi aldıktan sonra ne gibi bir değişikller yaşayacağım. ( maaş v.s.... )