Sizce Yeni TTK Bu Dönem Yasalaşır mı?

hamdilevent

Katkı Sunan Üye
sizce yeni ttk bu dönem yasalaşır mı? yasalaşırsa bizim işlerimize olumlu etkisi hemen olur mu? ::)

Ynt: Sizce Yeni TTK Bu Dönem Yasalaşır mı?

Balık kavağa çıkmış mıdır ;D

İnşallah en kısa zamanda yasalaşır. Bize bildiğim kadarıyla denetleme faaliyetleri açısından faydası olacak. Hemen olur mu bilmiyorum ama faydası olacağı kesin. Peki sizin bildiğiniz başka bizi ilgilendiren etkileri oluyor mu ? Bilginiz varsa yazın lütfen...

İşletme defterinin kaldırılarak,bütün herkesin bilanço usulüne tabi olacağını duymuştum.
Ama işin doğrusunu bilmiyorum.

Birde devlet dairelerininde meslek mensupları tarafından denetleneceği duyumunu almıştım. Denetleyecek meslek mensupları en yenilerden oda tarafından seçilecekmiş. Tabi bunun karşılığında yeni meslek mensuplarına gelir kapısı açılmış olacak.

e hadi artık gündeme geliversin gari ;D

bu yeni kanunun müşavirlere ne getirip ne götüreceği hakkında net bi bilgimiz yok aslında.Bu konuyu gerçekten yakından takip eden ve bizi aydınlatacak arkadaşlarımızdan yardım bekliyorum.Çıkıcak olna bu kanuna hazırlıklı olmak lazım diye düşünüyorum...lütfen bilenler özetleyebilri mi? mesela işlteme defterlerinin kalkması ve bütün defterlerin bilanço olması konusu daha açık anlatılabilir mi?????