Sizde de Oluyor mu ?

stajyeradayi

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar herkese merhaba, sizlerlerle de paylaşmak istedim. Evet aynen konu başlığındaki gibi ders çalışırken bildiğiniz ilkokul çocuğu gibi anlamadan işle ilgili hayal kurmaya başlıyorum. Şöyle olur, böyle yaparım, acaba böylede - şöylede olurmu derken bi bakıyorum 15-20 dk geçmiş :) acaba diyorum motivasyon eksikliğindenmidir, yoksa gündüz işte yorulup akşam eve gelince enerjinin düşmesindenmidir veya başka bir sebebimi var bilmiyorum ama kendime kızıyorum. :) Sizde de böyle kopmalar oluyormu? (Açtığım konu belki kimseye fayda sağlamayabilir, içinde olduğum ruh halini sizlerle paylaşmak istedim. Vaktinizi aldığım için özür dilerim. Herkese iyi çalışmalar...) :)

Moderatör tarafında düzenlendi:
banada oluyor bazen aklım başka başka yerlere gidiyo :) o zaman bırakıyorum ders çalışmayı ara veriyorum 10 15 dk sonra bakıyorum odaklanabileceksem tekrar başlıyorum çalışmaya. En önemlisi kendinizi çalışmanız gerektiğine gerçekten inandırmak! Allah zihin açıklığı versin.

banada oluyor bazen aklım başka başka yerlere gidiyo :) o zaman bırakıyorum ders çalışmayı ara veriyorum 10 15 dk sonra bakıyorum odaklanabileceksem tekrar başlıyorum çalışmaya. En önemlisi kendinizi çalışmanız gerektiğine gerçekten inandırmak! Allah zihin açıklığı versin.

Aynen motivasyonu yitirmemek lazım. Allah hepimize sabır, zihin açıklığı versin...

Arada benim de uçtuğum oluyor. Hemde ne uçmak olur olmadık şeylere kafama takılıyor. Arkadaşlarında bahsettiği gibi öyle durumlarda ara verip tekrar başlamak en iyisi. Sana tavsiyem kendini zorlama ayrıca çalıştığın konuları öğrenme temelli yaklaş. Ders olarak bakarsan faydası olmayacağı gibi keza zorlanacaksın. Lakin ilerde yapacağın işin hakkını vermek istiyorsan bu ders olarak önüne konulanların mutlaka içselleştirmelisin.

Doğru bir yaklaşım. Ama çalışma süresi uzun olduğu için bence iyi bir sabır ve motivasyon şart...