SMM Ne Demektir?

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...
SM : Serbest Muhasebeci
SMMM : Serbest Muhasebeci Mali Müşavir

Peki SMM Ne demektir? Neyin kısaltmasıdır ?

daha önce bu smm ile ilgil bi konu geçmişti ona mı atıf bu başlık

Sevgili arkadaşlar, bence bu gibi gereksiz başlıklar açmanın bir alemi yok forumda. Burada illada sadece meslek mensupları olacak diye bir kural yokki. Bu forum bizlere ait olduğu kadar stajyer arkadaşlara ve belgesi olmayan fakat firmalarda muhasebe işini yürüten (belge kiralayarak büro açanlardan bahsetmiyorum kesinlikle onların yaptığı iş emek hırsızlığından başka birşey değil) diğer forumdaşlara da ait. Biz hepimiz bu mesleğe gönül vermişiz sonuçta. Saygılar...

Bence bunlar cvp degil ... arkadaşlar !
olsaydı denetmen kardeşimiz nezaketende olsa bişeyler yazardı
başka bir anlamı olmalı bu smm' nin.Daha çok araştırmak lazım
kolay gelsin ..

degerli ayaşar

smm: serbest meslek mensubuymuş

bir smm ye sordum sıralama yaptı

1 smmm

2 smm

3 sm

saygılar

taner öztürk

sevgili taner bey,

O arkadaş hangi "serbest meslek mensubu" bilemiyorum ama bu konuda söylenecek tek cümle var o arkadaşım haddini fazlasıyla aşmış. Yaptığı sıralama ise çok üzücü. Ben bir önceki mesajımda gayet destekleyici şeyler yazmıştım ama bu kadar emek verip elde ettiğim ünvanımın böyle ayaklar altına alınması canımı sıktı....

Tuğba Çağlayan'a katılıyorum!

Ayrıca madem bu meslekle ilgili bir kısaltma Satılan Malın Maliyeti'nden başka birşey olamaz.

sevgili tugba hanım

kimse kimsenin unvanını ayaklar altına almış degil sonuçta emek varsa emege saygı duyulur sonuçta sm de aynı smm de fakat saygıdeger smm ler nedense oraya eklenen bir m harfini kendilerine verilen kıdem gibi algılıyorlar bu arada eklenen m harfini kendi istekleri ile ekliyorlar odanın verdigi bir harf degil neyse bunlar komik şeyler kafaya takmamak lazım insanlık olsun yeter

saygılar
taner öztürk

evet arkadaşlar

CANBOLAT arkadaşımızdan bir alıntıyla konuya başka bir boyut getiriyorum.

SMM: SAHTE MESLEK MENSUBU veya SAHTE MALİ MÜŞAVİR :!: :evil:

SMM = "SATILAN MALIN MALİYETİ"

YUKARINDAN AŞAĞIYA YAZALIM BAKIN

S

M

M

=

S

A

T

I

L

A

N

M

A

L

I

N

M

A

L

İ

Y

E

T

İ

S A T I L A N M A L I N M A L İ Y E T İ = SMM

BAKIN ARKADAŞLAR HER YERDEN YAZINCA AYNI SONUÇ ÇIKIYOR.
(Arkadaş diyorum fakat size arkadaş denmez aslında çünkü arkadaş dediğin öyle şeyler yazmaz. Sahte Meslek Mensunu filan gibi)

BU SAATTEN SONRA DA FORUMU BIRAKACAĞIM BUNU SONUNDA BAŞARDINIZ YANİ.

Bu başlık yönetim tarafından kilitlenmiştir. Lütfen Forum Kurallarına uyunuz.

---
Alomaliye.com Forum Yönetimi

Durum
Üzgünüz bu konu cevaplar için kapatılmıştır...