SMMM ler acilen YMM lerin temsil oranını ortadan kaldırmalı

gitarist34

Katkı Sunan Üye
Sayın meslek mensupları YMM lerin hep kendilerine çalıştığını hepimiz biliyoruz.

Bunun için ilk adımın onların temsilde ki güçlerini kırarak hak ettikleri seviyeye gelmelerini sağlamalıyız.

Çoğunluk olarak SMMM ler üstünlüğü ele alıp kuralları koymalıyız.

Daha sonraki aşama ise YMM liğin kaldırılmasıdır. Bunun için gereğinin yapılması ancak gücün elimizde olması ile olabilir.

Bence şu an ki en temel sorunumuz budur. Onu bunu bırakıp bu işi düzeltmeye bakalım.

Teklifim şu ............

Protesto falan edeceğimize, sayın oda başkanlarından rica ediyorum...

1- Sms lerin etkili olarak kullanıldığını biliyorsunuz, o halde YMM ler kalsın mı ? Gitsin mi ? diye bir sms anketi yapılsın.
2- Bu durumu resmi olarak da bilişim şirketleri ile yapabilirler, ne kadar basit değil mi ?

Eeee o halde gerçek baskı yapmanın zamanı çoktan gelmiş geçmiştir. Lütfen sizlerde aklınıza gelen
düşüncelerinizi yazınız.

3-

Ynt: SMMM ler acilen YMM lerin temsil oranını ortadan kaldırmalı

Oda başkanı diyorsunuzda oda başkanlarının eşi , akrabası, dostu postu yani yakınları YMM. Milletvekili olan smmm ler hakkımızı neden savunmuyor diyoruz aynı durum onlarda da mevcut adamın milletvekili smmm ama ablası YMM ve denetim şirketi var yani aslında ortada çok büyük bir çıkar çatışması var adam ablasının yada eşinin ekmeğiylemi oynarmı tabiki oynamaz hatta ona çalışırki kendide payını alsın değilmi ne anketi ne protestosu bu olay en az 1 hafta değil 1 ay öncesinden odalar tarafından bilinmiyorsa milleti denetim eğitimleri bahanesiyle aidatları toplayı uyutmadılarsa ben adımı değiştireceğim.

Kişisel olarak Cumhurbaşkanlığına değil de başta İSMMMO olmak üzere diğer İllerdeki odaları mail yağmuruna tutmalı ve istifaya davet etmeliyiz...
Ben İstanbul'da olduğum için İSMMMO özelinde konuşacağım.
Derhal İSMMMO yönetim kurulu istifa etmelidir.
Hiçbirisi o koltukları işgal etmeyi haketmemektedir.
Bizim paralarımızla Kıbrıslarda tatilleri Antalyalarda sefa sürmeli haketmemektedirler.
Bu rezalet ancak böyle temizlenir.

arkadaşlar köşeler kapılmış biz hala haktan hukuktan bahsediyoruz.
tbmm de ymm ve ymm adaylarının sayısına ve etkisine bakıldığında meclise gelecek her kanun böyle bir önergeyle ymm ler lehine çevirilecektir.