SMMM mi KPSS B Grubu mu?

merhaba meslektaşlar,

ben 2018 de smmm stajımı baslattım. orta çaplı bir firmada muhasebede çalışıyorum. ancak etraftan artık mesleğin çöp olduğunu ve kpss nin en ideal olduğunu, memurluğun bu devirde en iyisi olduğu yönünde söylemler alıyorum. özellikle ailemde memur olmam yönünde çok ısrarcı ''garanti bir iş garanti bir gelir'' gibi düşünüyorlar.

sizce smmm mi yoksa kpss b grubu mu daha iyi?

Aslına bakarsan hepimiz bir umut içinde yaşıyoruz ve ilerde bu emeklerimizin karşılığını alacağımızı umuyoruz.

Mücadeleci bir yapıdaysanız, mesleği en iyi şekilde öğrenirim, öğrendiğimi en güzel şekilde pazarlarım, piyasadaki şartları araştırır en iyisine ulaşırım diyorsanız SMMM. Zorlu ve rekabetçi bir süreci, riskleri sevmiyorsanız KPSS. İkisinin de avantajları dezavantajları var, tercih size bağlı.

Mücadeleci bir yapıdaysanız, mesleği en iyi şekilde öğrenirim, öğrendiğimi en güzel şekilde pazarlarım, piyasadaki şartları araştırır en iyisine ulaşırım diyorsanız SMMM. Zorlu ve rekabetçi bir süreci, riskleri sevmiyorsanız KPSS. İkisinin de avantajları dezavantajları var, tercih size bağlı.
Mesleğimi çok seviyorum Ancak haksız rekabet ve tahsilat sorunu beni yordu

Ben SMMM diyenlerdenim.. KPSS A olsaydı tabii ki o..fakat onda da süreç çok bezdirici,alımlar az,torpil ha safhada..
KPSS B dediğimiz kadro düz memurluk, yani sizin eğitim gördüğünüz alan hariç tutularak her üniversite mezunun yapabileceği işler.
Uzmanlık alanınızı yapmak isterseniz(ki herkesin hayali budur) A kadro dan kapmak gerekir.
Bunun dışınca yeterince azim+sabır varsa bence insanın kendi işinin olması hele de yetkinliğe dayalı bir işinin olması çok daha iyidir.