SMMM Olmaktan Vazgeçtim !!!

maniac_lord

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Özel sektörde bir şirkette muhasebe sorumlusu olarak çalışıyorum. İşletme yüksek lisans mezunuyum ve 30 yaşındayım. 1500 TL maaş alıyorum.

Şu anki durumum bu şekilde. Smmm olmak istiyorum, ancak sınav süreci çok uzun ve zorlu geliyor bana. Birde ruhsatı aldıktan sonra işsiz kalmamda olası geliyor.

Aklımı kurcalayan, smmm olmadanda bu meslekte maaşımı yükseltme şansım olabilir mi? (ingilizce öğrenmek vs. gibi) ???

Ynt: SMMM Olmaktan Vazgeçtim !!!

İstanbulda bir cade zincirinde muhasebe sorumlusu hemde en tepedeki adam diyeyim belgesi yok ve altında yaklaşık 5 tane smmm çalıştırıyor artık gerisini siz anlayın. Firma bir tane SMMM ile sadece beyanname göndermek için anlaşmış bir tanede YMM leri var arada gidip geliyor ama tepedeki adamın belgesi yok ancak bu işte herhalde 100 tane belgeliyi cebinden çıkaracak bir bilgi var yani belge para mara etmiyor arkadaşım belge para etse belgeliler orda burda açız diye ağlamazdı.
Muhasebecimisin yapılacak iki şey var ya devlete memur olacaksın yolna ordan devam edip bir şekilde maliyenin kıyaklarıyla ilede beleşten ymm olacaksın yada sağlam kurumsal bir şirkette bilginle yönetici olacaksın yoksa belge falan piyasada ederi olmayan şuan 800-1000 TL ye çalışan kayıt elemanlarının bile sahip olduğu bir şey.