SMMM Özsermaye Tesbit Raporu!

merhaba arkadaşlar;

özsermaye tesbit raporu nasıl hazırlanır? belirli bir şekli var mıdır?
bilgisi olan arkadaşlar yardımlarını esirgemezlerse sevinirim.SMMM mesleğine yeni başladığım için(07/07/2005) bu konuda hiç bir tecrübem yok özsermaye tesbit raporu hiç görmedim.bulunduğum şehirdeki Meslektaşlarımıza sordum ama hiç biri yardımcı olmadı. Hepinize şimdiden teşekürler...............

Not: Bu yazının başlığı admin tarafindan forum kurallarına uygun olmadığımı için düzeltilmiştir.

SMMM Özsermaye Tesbit Raporu (Acil)

ben de bu rapordan yazmıstım.
fakat ben ymm ler yazabılır dıye dusunuyordum.
demek kı smm ler de yazabılıyor.
acıkcası sevındım.
pekı ymm-smm arasında fark var mı?
sermaye sınırı,ucret vb.

SMMM Özsermaye Tesbit Raporu (Acil)

ito.org.tr adresinde örnek bulabilirsin...

saygılar;

Ynt: SMMM Özsermaye Tesbit Raporu (Acil)

Arkadaşlar bende böyle bir konu açılmışken şunu sorayım; ihalelere giriyoruz ve demirbaş tesbit raporu istiyorlar yada demirbaş defterini notere onaylattırmamız gerekiyor. Bende yeni mali müşavir oldum bu durumu lehime çevirmek istiyorum demirbaş tesbit raporuyla ilgili bilgisi olan arkadaşlar varsa ve yardımcı olurlarsa sevinirim.

6- SONUÇ :

A-) Şirketin ..................................-TL olan sermayesi ................yılında tamamen ödenmiş ve bugüne kadar herhangi bir çekilme olmamıştır

raporun bu bölümü meslek mensubu için tehlikeli değilmi sizce de?

Rapor ne için yazılmakta? O kısma onay veremeyecekseniz raporu da yazmamanız gerekir.

Ynt: SMMM Özsermaye Tesbit Raporu!

bugüne kadar herhangi bir çekilme olmamıştır
özellikle cümlenin bu bölümü

Ynt: SMMM Özsermaye Tesbit Raporu!

Defter kayıtlarını inceleyip, sermaye hesabına giriş ve çıkışları dikkatlice inceleyip ona göre rapor yazılmalı.