SMMM Sınavlarında Başarılı Olup Henüz Ruhsatını Almamış Arkadaşlar

Ynt: SMMM Sınavlarında Başarılı Olup Henüz Ruhsatını Almamış Arkadaşlar

odayla görüştüm süre diye birşey yok.ne zaman istersen alırsın diyor.demek ki türmobun dediği yasal süre hikaye

odalardan türmobdan maalesef doğru bilgi almakta zorlanıyoruz.kanunada yazmayan şeyleri kanunmuş gibi söylüyorlar.muhasebecilik sektörü galiba ağacın kökünden taa en yüksegine kadar yalancılığı ilke edinmiş.yazıklar olsun

arkadaşım turmobu arayıp bir sor bakalım bu süre içinde ödenmezse ne olur diye

arkadaşım odada ki görüştügüm kişi sarı çizmeli mehmet aga değil türmobun yetkilisi.o kişi türmobla hergün görüşüyordur.bak burda 1 yıldır ruhsatını almamış kişiler var

aslında mesele oda türrmob meselesi değil.insanlarda pek duygu kalmamış.karnı tok olan herkesin karnını tok sanıyor.

ordeal28 ' Alıntı:
aslında mesele oda türrmob meselesi değil.insanlarda pek duygu kalmamış.karnı tok olan herkesin karnını tok sanıyor.

EYLÜLDURU ' Alıntı:
Arkadaşım kızgınlığını anlıyorum ruhsat ücreti gerçekten çok yüksek ama turmobu yalancılıkla suçlamak yerine bence ruhsat ücretinin süresinde yatırılmadığında izlenen prosedür nedir onu bir öğren.

demek ki herkese cevap vermemek gerekiyormuş...

eylülduru kastettiğim sen değilsin oda ve türmobu kastediyorum

Odanın belge için almıs olduğu meblağ cidden cok pahalı aslında daha ucuza olabilir sonucda insanlar sınavları kazanmak için gecelerini gündüzlere katıyorlar işden ayrılan bile oluyor kazanmak için hani ücret konusunda biraz daha törenans gösterirse güzel olur

bu ülkede hiçbir oda üyelerini düşünmez, gelecek parayı bakar, bunlar düzeni kurmuş; dosya açtıracaksın, sınava gireceksin belge alacaksın şu para, ne parası sorma ver parası.
bu paralar iki katına çıksada ödeyeceğiz başka çaremiz yok , işin en kötüsüde insanların çaresizliğini fırsata dönüştürmeleri.

Kocaeli odası malesef çok katı,nereye danışacam nereye şikayet edicem bu konuda bana yol gösterecek olan yok mu?4200 tl ne demek yaaaa?meslekten soğumak üzereyim,emeğime yazık,zaten zor geçiniyoruz,ev kirası ,çoluk çocuk,bi debizden servet istiyolar resmen.:(4200 tl yanlış duymadınız.