Smmm Staj Başlatma

mrb forumu takip ediyorum fakat istediğim bilgiye henüz ulaşabilmiş değilim. smmm staj başlatma sınavına katılmak istiyorum fakat isteğe bağlı sigortam dewam etmekte yani bağkurluyum. yeterlilik için istenen evraklara baktığımda bağkur ya da emekli sandığında kaydı olmadığına dair belge isteniyo ne yapmam gerekiyo beni bu konuda aydınlatırsanız çok sewinirim şimdiden teşekkrler..

Siz önce baslatma sınavını kaza nın kazandiktan sonra smmm bürosunda veya şirkette ssk olmaniz gerekiyor istege bağlı sigortayi iptal edersiniz

Siz önce baslatma sınavını kaza nın kazandiktan sonra smmm bürosunda veya şirkette ssk olmaniz gerekiyor istege bağlı sigortayi iptal edersiniz

teskkrler cvp verdiğiniz için...tesmeri aradım net bilgiyi de ordan aldım staj başlayacağı zamn bağkur kapatıldığı takdirde sorun olmayacağı söylendi.. aslında merak ettiğim çok konu var özellikle bana kaynak önerisinde bulunursanız sewinirim.. bir de diyelim ki ben sınavı kazandım yeterliliği kazanıp ruhsatımı aldım daha eşimin kliğinde oranın muhasebesini tutabilir miyim yani büro açmadan

Benim bu sınavı kazanali çok oldu murat+islam cankaya ve notlardan çalıştım büro açıp Eşinizin muhasebesini tutabilirsiniz

murat ve deha arasında kaldım aslında bi de bu serdar toksoy hocanın kitabı hakkında da baya bi güzel yorumlar okudum sizin bi fikriniz var mı...su an stajer misinz.. büro açmadan bağımlı olarak muhasebesini tutamaz mıyım. şu an bi mali müşaviri var aslında dışardan.. bir bu hem büro da çalışıp hem şirkette çalışma olayı nasıl oluyo.. çok soru sordum kusura bakmayın:)

Deha alabilirsiniz serdar toksoy hakkinda bilgim yok benim dönemde ismini duymadim yoksa mutlaka alırdım kaynak olarak :)
Bitirmelere giriyorum stajer deyilim Eşinizin sirketi varsa sizide muhasebeci olarak işe alacaksa sorun yok büro veya sirket ikisinden birini secmen gerekiyor ayni anda ikisini yapamiyorsun diye biliyorum çünkü büro acarsan ek işleri yapma yasağın var sadece büro faaliyetini yürütebiliyorsun aydinlatabildim mi bilmiyom :)