fonradar

SMMM Stajı ile İlgili

ÖNCELİKLE SMMM STAJ SINAVINA GİRMEDEN ÖNCE MESLEĞE HAZIRLANMAK İÇİN NEREDEN BAŞLAMALIYIM LİSANS MEZUNUYUM BİR ŞİRKETİN MUHASEBESİNDE OPERETÖRLER GİBİ İŞLEM YAPIYORUM MESLEKLE İLGİLİ HERŞEYİ ÖĞRENMEK İSTİYORUM ŞİMDİDEN YARDIMCI OLAN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM

Staj Sınavı

selam öncelikle. Benim tavsiyem şirketten ayrılıp bir meslek mensubunun yanında çalışmanız. Ama sadece onun yanında çalışmakda yeterli değildir. Sınavla ilgilide kitaplar alıp programlı bir şekilde çalışmanızda gerekecek. Bende bizzat bu şekilde kazandığım için söylüyorum. Başarılar umarım kazanırsınız!

Meslek hayatınızda başarılar dilerim.

SMMM sınavlarında başarılı olmak için 2 yıl staj sonrası gireceğiniz 7 dersin sınavlarına iyi hazırlanmanız gerekiyor.Benim tavsiyem önce-
likle garanti olarak göndüğünüz dersleri ilk sınavda vermeye çalışın(ilk
sınavdan hariç 4 hakkınız daha var).Maliyet muhasebesi,Finansal muhasebe. Finansal Tab.analizi ve Muhasebe Denetimi kesinlikle üniversitedeki performansınıza bağlı.Yani alt yapınız iyi ise var olan kaynaklardan çalışabilirsiniz(YMM İslam Çankaya'nın El Kitabı kesinlikle
işinize yarayacaktır-ruhsat aldıktan sonra bile- yeni baskısı bu hafta
çıkacakmış, Beyazıt Sahhaflarda bulabilirsiniz).Bütün bunları herhangibir
kursa gitmeden başarabilirsiniz.Vergi ve hukuk mevzuatı içinde kanunları okumanızı tavsiye ederim(GVK, KVK, KDVK, AATUHK, SSK kan.Bağ-Kur
kan).Vergi Mevzuatında geçici maddelere dikkat etmenizi öneririm.Ayrıca
Enflasyon düzeltmesi işlemleri sorulablilir.Ayrıca İSMMMO nın düzenlemiş olduğu seminerleri düzenli olarak takip etmenizi öneririm.
Meslekte başarılı olmanız dileğiyle iyi çalışmalar dilerim.

CEVAPLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM KURS OLARAK İİBEM E GİTMEMİ TAVSİYE ETTİLER

arkadaş. madem şirkette operatör gibi çalışabiliyorsun! daha herşeyi niye :mrgreen:

ben şahsen büro olayına biraz mesafeliyim. bir adam düşünün ki yıllarını katmış.beyin damarlarını zorlamış, sonra size bu bilgileri altın tepside sunacak......

ha ben var yok gibi siyah beyaz düşünmek istemiyorum. ama her sanatta bu böyle.

birde staja başlama sınavına girmek için tecrübe yapayım sözü tam bir facia. ben ne adamlar tanırım mesleğe 8-10 yılını vermiş ama daha başlama sınavında 2 kere hatta 3 kere mafiş. ve de ne adamlar gördüm ki KİTABİ BİLGİYİ iyi çalışarak tek kalemde sınavı kazanmış.

sana acizane tavsiyem: yarına yetişmenin bir yolunu bul!

selam

yasemin merhaba bende bu sınava giriyorum... Çok profesyonel hazırlanman gerekir ve çok zor bir sınav.... 2 seferdir kalıyorum... Çok zaman ayırman ve tamamen buna odaklanman lazım... Kayıt ve gerekli işlemler... ismmmo.org.tr sitesinden bulabilirsin... Ben derimki bir kursa gidipte hazırlan.. Çünkü çok kapsamlı bir sınav.... Aşağı yukarı 20 ders var... Sorumlu olduğunn.... Daha fazla detay isityosan bana yazabilirsin sana kurs ta önerebilirim....

arkadaşlar bu smmm stajı ve sınavları ile ilgili başlıkları diğer bölümünde açarsak hem vergi mevzuatı bölümü kirlenmemiş olur hem bizlerle ilgili başlıkları topluca görebilme imkanına sahip oluruz,
yasemin ben staj sınavına martta girdim ilk kez kazandım sadece tek kitaptan çalıştım islam çankaya onun haricinde hiç bişey yapmadım,

MERHABA

SEVGİLİ ARKADAŞLAR BEN BU SİTEYİ DAHA YENİ KEŞFETTİM. İLK ÖNCE ARANIZDA BULUNMAKTAN MUTLULUK DUYDUĞUMU BELİRTMEK İSTERİM. AMA SİTENİN İÇERİĞİNİ TAM OLARAK İNCELEYEMEDİM. ŞU AN SERBEST MUHASEBE SINAVINA GİRİYORUM B TİPİ VE SINAV SORU VE CEVAPLARI İLE İLGİLİ GEREKLİ YARDIMI ALAMIYORUM. SAMSUNDA BU KONUDA DAYANIŞMA YOK DENECEK KADAR AZ HATTA BEN HİÇ ULAŞAMADIM DESEM YERİDİR. AMA GALİBA BU SİTEDE GÖRDÜĞÜM KİTABI ALACAĞIM BAŞKA BİLGİ VEREBİLECEK ARKADAŞLARIN YARDIMLARINI BEKLİYORUM. HERKESE SELAMLAR