fonradar

SMMM Stajı

Merhaba,

Bir SMMM'nin yanında SMMM stajına başladım 1 yıl staj yaptıktan sonra özel bir firmaya işe girdim ,staj şartları haiz olmadığı için staja devam edemedim.Ancak odaya staj şartları oluşana ve bir staj yeri buluncaya kadar izin için dilekçe yazdım.

Şimdi sonuç olarak staja devam edemediğimi yeniden başlamam gerektiğini biliyorum.Ancak yeniden staja başlama sınavına girmem gerekli mi ?

Yoksa önceki sonucu kullanabiliyor muyum ?

Konu ile ilgili bilgisi olan varsa rica ediyorum yazsın

Saygılarımla, iyi çalışmalar

selamlar

hüseyin kardeş. bu gibi noktalar da bizlere verilen stajyer el kitabına müracaat etmeni öneririm. ben baktım ve bazı bilgilerimi tazeledim

diyor ki ya da daha doğrusu yazıyor ki:stajyerler mücbir (zorunlu,mazeretli) nedenlerden dolayı staja ara vermek zorunda kaldıklarında , mücbir nedeni belgelemek koşulu ile stajlarına oda veya tesmer şubesi yönetim kurulu kararı ile ara verebilir.

ve örnekler vermiş;
yurtdışı eğitim için en fazla 1 sene, askere gidenler için askerlik sonrası 3 ay, hamile kalanlar için (tabii bayanlar için geçerli bir vaziyet.seni bağlamaz :D ) sağlık kurulu raporlarını sunmak şartıyla belli bir süre.

sonuç olarak da şunları sıralamış.

1-iş yeri değişikliğinde iki iş yeri arası 3 ay
2-işyeri kapanması durumunda 4 ay
3-askerlik sonrası 3 ay
4-oda nakilde 4 ay

ve bu süreleri aşanlara stajları iptal olunur.

ama yeniden sınava girmek gerekir mi. bilemiyorum. bu konuda odanla görüşmen gerekir.

istanbuldaki odamız bir işim olmadı ama görebildiğim kadarıyla oldukça yapıcı yaklaşımda olduklarını gördüm. sen odanla irtibata geç.

ama yazılı hususlarda da bile bile aykırı iş yapma. sakın 3 ayı aşma. umarım bu tavsiye için geç değildir.

şimdi şu söyleceklerim aramızda kalsın. off the record. bir şekilde 3 ayı geçirme. git kendin masrafa katıl. ama sigortan aksamasın. aman.

zaten şu mesleğimizin dışında şu çektiğimiz staj sürecini başka mesleklerin çektiğini görmüyorum ve bilmiyorum :cry:

sana kolay gelsin. başka bir durum olursa bizler burdayız.

saygıyla