fonradar

SMMM Yeterlilik-Finansal Muhasebe Değerlendirme

Arkadaşlar merhaba
Dün yapılan finansal muhasebe sınavı ile ilgili sormak istediğim değerlendirme nasıl yapılıyor yevmiye maddelerine falan nasıl puanlama yapıyorlar hesapları doğru kullanmak az da olsa puan almaya yarıyor mu acaba mesela gelir tablosu tamam ama tutarlar cevapla aynı olmazsa sıfır mı direkt
Bilenler cevaplarsa memnun olurum

Benim sınava dördünce kez girişim. Tek dersim kaldı oda finansal muhasebe. Daha önceden de geçecek cevaplar verdim ama 44 , 30 , 40 ,41 gibi puanlar aldım. İtiraz ettim 2 puan arttı sadece. Bir önceki sınavda da bilançoya kadar gelmiştim. Bu sınavda da bilançoya kadar geldim. Neye göre değerlendirme yapıyorlar meşhul !. Zaten yetiştirme telaşı ile yazısı dağılıyor insanın , böyle de olunca yazıyı okuyamazlarsa çizip atıyorlar kağıdı. Hocaların söylediği değerlendirirken matematiksel tutarlardan ziyade gidiş yolu doğru mu ona bakıyorlar , Açılış Kaydı, Geçmiş Yıl Karları , Yansıtmalar, Kapamalar v.s. Düz mantık soru kağıdındaki puanlamalarla değerlendirmiyorlar bence.

benimde 2. girişim ilkinde 40 ile kaldım ama hiç beklemiyordum şaşırdım sonuçları görünce. Dün ki sınava gelince zaten komisyonun istediği cevapları birebir tutturabilen çok azdır diye düşünüyorum illa ki farklı tutar ve farklı hesap kullanan oluyor neye göre nasıl değerlendiriyorlar işte anlamıyorum. Sadece kapanış fişini yetiştiremedim ama bilemiyorum sonuç nasıl gelecek

**** Finansal muhasebenin cevaplarını yayımlamış. İlgilenen arkadaşlara duyrulur.