fonradar

SMMM Yeterlilik kaldırılsın

sınav kaldırılsın mı?

• tamamen kaldırılsın

Kullanılan: 0 0.0%
  • özel smmm statüsü uygulansın

• aynen devam etsin

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: SMMM Yeterlilik kaldırılsın

Sınavın kaldırılması mantık dışı...

Ynt: SMMM Yeterlilik kaldırılsın

bu başlığı açan arkadaşım dile getirdiklerin içinde bu mesleğe girerken verilen paralar harcanan emeklerde haklısın. maddi durumu zor olan kişilerin önündeki en büyük engeldir bu maddi olaylar. bunlara katılıyorum parası olanda almalı parası olmayanda alabilmeli ama bunun için bilgiyi ölçmeleri gerekiyor bu da tabi ki sınavla olacak şeyler. yalnız aklıma takılan şu türmobun yeni düzenlemelerle bağımsız denetim sınavlarının kendi bünyesine alması ile ilgili odalardan görüş istenmiştir ve izmir muhasebeciler odası görüşünü yayınlamış ve bu görüşte sınavların klasik olmasını eleştirmiştir demiş ki sınavların klasik oluşu binlerce kişinin sınava girmesiyle sınav sonuçlarının açıklanması çok uzun zaman alacaktır bu da insanları mağdur edecektir. bu yüzden test usulü yapılmasını arzu etmekteyiz demiştir.peki bunu düşünen kişiler neden yeterlilik sınavının klasik oluşunu eleştirmez onu anlamıyorum.
Yalnız dilekçenin şu kısmına kesinlikle katılmıyorum. cumhuıriyet mitinglerine katılan hayır oyu için elinden geleni yapan statükocu türmob. Bu kısma hiç girmemliydin çünkü kimin ne yaptığı kimseyi ilgilendirmez başbakanı bile.