SMMM Yeterlilik Sınav Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak ?

rotten1982

Katkı Sunan Üye
arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı? sürekli tesmerin sitesine girmekten bıktım.

arkadaşlar bu konuda bilgisi olan var mı? sürekli tesmerin sitesine girmekten bıktım.

Arkadaşlar tesmerin sitesinde

29-30 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan SMMM Sınavının sonuçları 30 Ağustos 2013 tarihinde açıklanacaktır.

Ben 2-3 gün önce açıklanır diye umudum var.Bugün itibariyle geri sayım başladı 15 gün

30 Ağustos resmi tatil nasıl olacak acaba? yasal süre iki ay, sonraki güne sarkıtırsa olmaz diye düşünüyorum. Önce açıklarlar heralde... Birde merak ettiğim acaba kağıtlar okunmuşmudur? :)

30 Ağustos resmi tatil nasıl olacak acaba? yasal süre iki ay, sonraki güne sarkıtırsa olmaz diye düşünüyorum. Önce açıklarlar heralde... Birde merak ettiğim acaba kağıtlar okunmuşmudur? :)

Kağıtlar Bana göre okunmuştur. 29 Ağustos Perşembe sabahtan 10.00 gibi açıklarlar.
Ancak Henuz sisteme girmemişler. Sisteme girdiklerinden Sistemde Derslerin altında Başvurdu yerine --- gözükmesi gerekir. Geçen Dönem Mart/2013 öyle olmuştu.

Arkadaşlar tesmerin sitesinde

29-30 Haziran 2013 tarihlerinde yapılan SMMM Sınavının sonuçları 30 Ağustos 2013 tarihinde açıklanacaktır.

Ben 2-3 gün önce açıklanır diye umudum var.Bugün itibariyle geri sayım başladı 15 gün

2-3 gün önce acıklanır bencede.Benim bildiğim listeler odalara gittimi hiç beklemiyorlar direk haber vermeye baslıyorlar

60 gunde ınsanların uzaya cıkıp ındıgı bır caga gelmısken bız bır sınavın sonucunu bu sure zarfında ogrenebılıyorsak bu sıstemın sorgulanması gerektıgını dusunuyorum. bence hıcbır acıklaması yok...

bence sınavlar daha öz ve kısa cevaplı olmalı. İlk kez girdim cumartesi pazar yaz yaz yaz parmaklarım yoruldu beynim durdu . Okuyan kişi benim iki saatte yazdığımı nasıl okuyacak nasıl not verecek bilmiyorum. Ne kadar sağlıklı artık siz düşünün . Sınav kağıtlarını okuyan kişi 4 kişinin kağıdını okusa bir günlük mesaisini doldurur.

artık açıklansa da kurtulsak bekle bekle nereye kadar. Sınav sonuçları 60 günde açıklanıyor normalde fakat odadan bana söyledikleri normalde sonuçlar odalara daha erken ulaşıyormuş 2 ya da 3 gün önce fakat benim bağlı olduğum oda herkesi aramıyoruz özellikle başarısız olanlara üzülmesinler diye fakat başarılı olanları arıyoruz dediler. 2-3 gün kala odayı arayıp sormak ya da bir uğramakta fayda var diye düşünüyorum. İnşallah herkes hak ettiği puanları alır.

muhtemelen bu hafta açıklanır benim tek dersim vardı iyi geçmişti inşaallah geçmişimdir. ruhasatını alacak arkadaşlar ne yapacaklar ben karar veremiyorum. şu an bi şirkette çalışıyorum. ofis açmakta istiyorum. 4 defterim kesin var. daha da olur gibi geliyo ama korkuyorum. siz olsanız ne yaparsınız ya da ne yapacaksınız?

ruhsatunu alacak olan arkadaşlar ne yapmayı planlıyorlar paylaşırsanız sevinirim. ben karar veremiyorum da ofis açma konusunda

muhtemelen bu hafta açıklanır benim tek dersim vardı iyi geçmişti inşaallah geçmişimdir. ruhasatını alacak arkadaşlar ne yapacaklar ben karar veremiyorum. şu an bi şirkette çalışıyorum. ofis açmakta istiyorum. 4 defterim kesin var. daha da olur gibi geliyo ama korkuyorum. siz olsanız ne yaparsınız ya da ne yapacaksınız?

Ben büro olayını bir türlü düşünemedim açıkcası cesaret edemiyorum müşteri konusunda.Bu sene bir arkadaşım anca 8 ay dayandı şimdi tekrar şirkette başladı.Mali olarak sıkıntın yoksa sabır işi ve çevren varsa.Benim böyle bir lüksüm olmadığı için

teşekkür ederim Betül Hn. siz ruhsatı aldınız mı ? ofiz açmayacaksak biz niye bu kadar meşaggatli bi işe kalkıştık ki vallahi çok üzülüyorum. daha ne kadar dayanabilirim bilemiyorum da şirkete de çok zorr. Allah hepimizin yardımcısı olsun.

bu arada arkadaşınız kapatmış defteri kaçtaneydi. yaşadığı sıkıntı sadece defter temini miydi?

Benim henüz ruhsatım yok yeterlilik sınavlarına giriyorum ve 5 dersim var.Sadece müşteri temini sorunu vardı büro açmadan söz verenler çok kişi olmuş ama sonradan gelen pek olmamış.Başka bir arkadaşım var eşim şirkette çalışıyor mali müşavir değil kendisi mali müşavir büro açtılar gayette iyi gidiyor kaç yıl oldu kapatmadılar.Fakat onların çevreleri baya vardı.Bende bazen düşünüyorum ama dediğim gibi mali olarak riske atacak bir durumum olmadığı için.Mali olarak güçlü olsam belki bende düşünebilirim zamana bırakırım.

Başlandıç için en az 7-8 adet 1. sınıf defteriniz yada aynı parayı getirecek işletme defteriniz varsa büro açın derim. Ama bu yoksa bu işe sağlam başlayan bir çokları gibi çalıştığınız şirkette defteri tutun bir meslek mensubu ile aracılık sözleşmesi beyannameleri gönderin derim. Hem maaşınız olur hemde defterlerden gelecek bir gelir. Defterler büro maliyetini çıkarttıkdan sonra kişisel giderlerinizden çok çok zorunlu olanları karşılayacak bir artı sağladığında büro açarsınız.

Zaten 50-60 defteriniz olduğunda müşterilerinizden de müşteri gelmeye başlar. Bu şekilde 2-3 senede defter sayısını 2'ye katlayanları gördüm. Bu sayıya ulaştığınızda tek korkacagınız şey nefes almadan çalışmak olacaktır. Bununda taraftarı değilim ama neyse :))