SMMM Yeterlilik Sınavı Saçmalığına Bir Son

Sınav niye kaldırılsın ya pes 13 messiyi kaldırsınlar aklımı aldı :D sınavın kaldırılmasından daha mantıklı bence...

vay arkadaş bizim yorum silinmiş ne iş analamadım

mecliste bu konu bekletiliyor sizin haberiniz yok aynı zaman da işleyen bir dava da var ! mali müşavir olmayı garantiye almış olanlar tabi biraz üzülecek ama olsun biri üzülür binler sevinir.

yeter artık arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum meclis olayını biraz daha açar mısın lütfen eşşekler gibi çalışıyoruz paralar döküyoruz sabahlara kadarda ders çalışıyoruz sınava giriyoruz güzel geçiyor sınavlar emeklere değdi yüzümüz gülecek diyoruz adamı olan şak şak geçiyor bizim gibilerin paraları emekleri umutları sonuçlar açıklanınca buhar olup uçuyor akıl mantık erdiremiyoruz bu haksız adaletsiz sınav sistemine bi çok arkadaş böyle düşünüyoruz böyle bişey var mı gerçekten bi de tesmer bu kaynaktan bizim gibi koyunları ütmekten vazgeçer mi acaba umudum da yok ama insallah dediğin gerçekleşirde yüzümüz güler arkadaşım

Stajyer arkadaşım as_ankara,
Bir başka forum konusunda nurbanu isimli arkadaşa kendi yaptığın eksiklikten şikayet edip onun "hakkini aldığını" soylemissin ve kendinin formülleri eksik yaptığını yazmışsın. Bundan dolayi da düşündüğün notu alamadığını yazmışsın. Sonra da burdan "adami olan şak şak geçiyor" diye bir genelleme yapmışsın. Bu 7/7 yapan arkadaşlara bir ithamdir bence. Bu forumlari takip edene kadar gerçekten ozumseyerek ders calişsan sen de "şak şak" gecersin. Hadi sana kolay gelsin!

Stajyer arkadaşım as_ankara,
Bir başka forum konusunda nurbanu isimli arkadaşa kendi yaptığın eksiklikten şikayet edip onun "hakkini aldığını" soylemissin ve kendinin formülleri eksik yaptığını yazmışsın. Bundan dolayi da düşündüğün notu alamadığını yazmışsın. Sonra da burdan "adami olan şak şak geçiyor" diye bir genelleme yapmışsın. Bu 7/7 yapan arkadaşlara bir ithamdir bence. Bu forumlari takip edene kadar gerçekten ozumseyerek ders calişsan sen de "şak şak" gecersin. Hadi sana kolay gelsin!

smmmSC sen benim bu sınavlara ne kadar çalıştıımı yani sabah ezanlarına kadar ne emekler verdiğimi biliyormusun konuşuyorsun hayal dünayasında yaşıyor gibi davaranmayalım lütfen bu pis düzenin üzerini örtmeye kalkmayın yeter bunlara beş yasında çocuklar bile inanmaz kitle iletişim araçları var çünkü bilir misin bide bu araçalara yansımayan bi çok şeyi bilen susanlar var susmamak mı suç formül yazmamışşın demişsin benim temmuz sınavında fiili miktar sorusu varya ki formül yani onu formülsüz yapan 100 alan arkadasım var işlerine geldikleri gibi demeyelim ne diyelim diğer dersime baktın mı 17 sorudan 12 13 doğru 46 ne demek bu ne buna ne diyeceksin son hakkımız değil nasıl olsa ondan mı bundan sonra daha son hak olmamıs ondan sonra geçerden bu başka neye gelir bu bir sürü bu sınavlara giren benden kötü kağıt veren ben kalırken son hakkı diye geçen arkadaşlarım var onlarda bu duruma saşırıyor sen kabul etmiyorsan hayal dünyasında yaşıyorsan sen bilirsin işine böyle gelir çünkü bu arkadaşların bir kısmıda çalıştıkları firmaların yeminlileri aracılıgıyla adam bulma derdinde ve buluyor bi sekilde veriyorr dahada ağzımı açtırma benim pişman olacagım şeyler yazdırma işine bak sen benim yorumlarımı okumaz yorum yazmassın olur bazılarına yalakalık yapacagım diye benim sinirlerimi bozamazsın benim kağıdımı 1 sorumun cavabını biliyor musun yazıyorsun formu takip ediyorsan tam takip etmiyorsan yazma

Yazdiklarindan pek bisey anlasilmiyor. Hic nokta virgul kullanmamissin. :) umarim cevap kagidin da bu sekilde degildir!

Neyse asil demek istedigim... bu forum da farkli yaziyorsun. Baska forum da farklı yaziyorsun...
bu kadar.
Eger bi sıkıntın varsa bi düşüncen varsa sabit ol. Her yerde aynı seyi yaz. Kimsenin dayisi emmisi beni ilgilendirmiyor. Işime bakarım. Sen de oyle yap...

"yalakalık" mevzusuna gelince. Oyle bir derdim olsa bu yazdiklarimi sinavi vermeden once yazardim. ilk sinavimda 65 bekledigim dersten 26 ile kaldim. itiraz ettim 1 puan bile artirmadilar. Ben de oturdum calistim. Oyle sacma sapan seyler yazip benim canimi sıkma! Fikrini saygi cercevesinde savun.

Kalinca sinav sistemi "tuu kaka" gecince "oh ne ala memleket" diyenlere lafim. Eger smmm olma sistemine itirazi olan varsa bunu sistemin icine girmeden, degismesi icin mucadele etsin. Kalinca sistemin hatalarini konusmak adil degil. Merak ediyorum; oyle ya da boyle, bu kalan arkadaslar 7/7 yapsalardi sinav sistemine itiraz ederler miydi?

Yazdiklarindan pek bisey anlasilmiyor. Hic nokta virgul kullanmamissin. :) umarim cevap kagidin da bu sekilde degildir!

Neyse asil demek istedigim... bu forum da farkli yaziyorsun. Baska forum da farklı yaziyorsun...
bu kadar.
Eger bi sıkıntın varsa bi düşüncen varsa sabit ol. Her yerde aynı seyi yaz. Kimsenin dayisi emmisi beni ilgilendirmiyor. Işime bakarım. Sen de oyle yap...

"yalakalık" mevzusuna gelince. Oyle bir derdim olsa bu yazdiklarimi sinavi vermeden once yazardim. ilk sinavimda 65 bekledigim dersten 26 ile kaldim. itiraz ettim 1 puan bile artirmadilar. Ben de oturdum calistim. Oyle sacma sapan seyler yazip benim canimi sıkma! Fikrini saygi cercevesinde savun.

Kalinca sinav sistemi "tuu kaka" gecince "oh ne ala memleket" diyenlere lafim. Eger smmm olma sistemine itirazi olan varsa bunu sistemin icine girmeden, degismesi icin mucadele etsin. Kalinca sistemin hatalarini konusmak adil degil. Merak ediyorum; oyle ya da boyle, bu kalan arkadaslar 7/7 yapsalardi sinav sistemine itiraz ederler miydi?

kardeş ben ilk girdiğim sınavda 6/7 yaptım ikincisinde sadece maliyetten girdim...ve aşağı yukarı hep beklediğim notları aldım banamı denk geldi bilmiyorum ama adaletli bir sınav gibi geldi diğerlerine nazaran...ve şu tanıdık meselesi hep var ama ben çevremde hiç duymadım böyle geçenleri...şehir efsanesi heralde :)

yeter artık arkadaşım sana sonuna kadar katılıyorum meclis olayını biraz daha açar mısın lütfen eşşekler gibi çalışıyoruz paralar döküyoruz sabahlara kadarda ders çalışıyoruz sınava giriyoruz güzel geçiyor sınavlar emeklere değdi yüzümüz gülecek diyoruz adamı olan şak şak geçiyor bizim gibilerin paraları emekleri umutları sonuçlar açıklanınca buhar olup uçuyor akıl mantık erdiremiyoruz bu haksız adaletsiz sınav sistemine bi çok arkadaş böyle düşünüyoruz böyle bişey var mı gerçekten bi de tesmer bu kaynaktan bizim gibi koyunları ütmekten vazgeçer mi acaba umudum da yok ama insallah dediğin gerçekleşirde yüzümüz güler arkadaşım
bizim gibi mağdurlar çok facebook smmm yeterlilik sınavının kaldırılmasını isteyenler sayfasına bekleriz

sayın smmmSC ben orda farklı burda farklı yazmıyorum.tesmer cevapları yayınladı ,formül falan yok ,hatta önceki yazdıklarımı oku 0.60 değilmiş, 0.80 sonuç 10.000 miş yani benim ilk sorumda doğrumuş. sınav çıkışı yaptıklarımı yazmıştım 680 1.000 e kadar doğru, kağıdım 90 ken 40 almışım.belki kendimi teselli etmiştim ama tesmerin cevapları yayınlamasından sonra teselli değil, önce itiraz o da olmazsa dava açmaya karar verdim.
mesleğin bu durumda olmasının nedenlerinden biri görüyorum sizin gibileri sözde kafana göre bi ikilem bulmuşsun ,meslektaşına atağa geçmişsin hemde o çok kötü bir durumdayken yazıklar olsun sizin gibilere başka birşey demiyorum.
bide nokta virgüle takmışsın harfleri bile tam yazmayanlar var. derdin bana mı, edebiyattanda sınavımız yok biliyorsun ,aşmısız o olayları aklım alır mı bilmem ama...