fonradar

SPK Bağımsız Denetim Lisanslama Sınavını Verdikten Sonra Neler Değişti?

Önder68

Katkı Sunan Üye
Merhaba arkadaşlar aramızdan bazı arkadaşlar spk lisanlama sınavlarını vererek belgelrini aldılar Acaba bu arkadaşlarımız mesleki yaşantılarında ne değişti Ne umuyorlardı Ne buldular? Burada ifade ederlerse bundan sonra sınava girecek arkadaşlar için yön gösterici olur diye düşünüyorum Mesleki açıdan iş açısından veya bilgi açısından ne değişti? Bence hiç şüphesiz bir yatırımdır Fakat kısa vadede hemen bir faydası oldu mu? Paylaşım her zaman gereklidir Saygılarımla

Ynt: SPK Bağımsız denetim lisanslama sınavını verdikten sonra neler değişti?

ilk yapilan eylul 2007 sinavinda 80 ortalamayla lisansimi aldim. sunu soyleyebilirim bu lisanstan haberi olan sayisi cok az. soyle ki kariyer sitelerinin ozgecmis olusturma kisminda sertfikalar bolumunde spk lisasnlari kisminda bile bu sertfikanin ismi koymamislar henuz. ama bagimsiz denetimde zorunlu hale geldiginde belirleyeci bir lisans olacagini dusunuyorum. bu sinavi vermek isteyen arkadaslarin en azindan oturup tms yi okumalari gerekiyor. bu bile bir faydadir. asil tartisilmasi gereken her firsatta denetimin asil saihibi ve belirleyicisi oldugunu soyleyen ust birligimiz turmob henuz smmm sinavlarina tms konularini katamadi. sinavlar 10 yil onceki mantikla yapiliyor. kesinlikle smmm sinavlarininda uluslararasi muhasebe standartlarina gore guncellenmesi gerekiyor.

Ynt: SPK Bağımsız Denetim Lisanslama Sınavını Verdikten Sonra Neler Değişti?

Merhaba Kaan Atalay arkadaş verdiğin bilgiler için teşekkürler fikirlerini de saygıyla karşılıyorum Fakat konuyu daha somuta indirgersek şöyle soralım Arkadaşlar bu bölümde lisans belgesini aldıktan sonra somut olarak yaşantınızda ne değişti? Eğer konuya bu konuda tecrübelerini paylaşmak isteyen arkadaşlar varsa sevinirim Paylaşım her zaman gereklidir İyiçalışmalar