fonradar

SPK Lisanslılar hakkımızı birlikte koruyalım

Ynt: SPK Lisanslılar hakkımızı birlikte koruyalım

bende size katılıyorum bu süreç benim içinde zor du.hem smmm belgemi hemde spk lisansımı almak için çok fedakarlıklar yaptım.şimdi bu kadar abartmasaydım diyorum.göz göre göre haklarımız elimizden alınmaya çalışılıyor.inşallah çabalarımız sonuçsuz kalmaz

Değerli arkadaşlar; mail atmaya devam edelim bence boş bırakmayalım

6335 Sayılı Kanun'un 37. maddesinin 4. fıkrasını yürürlükten kaldıran kanun (YMM ve Ticaret Bakanlığı 10 yıllık müfettişlerinin sınavsız yetkilendirilmesini iptal eden kanun) ile ilgili bilgi sahibi olan arkadaşımız var mı ?
Resmi Gazete'de göremedim ???

Sayın Baltun Sözünü ettiğiniz iptal Cumhurbaşkanlığında 09.06.2012 den beri bekliyor. Bunun irdelenmesi lazım.
Buradan müktesep hak çıkartmak isteyenler olabilir. Kanunun yayınlanmasını bekliyoruz.

6335 Sayılı Kanun'un kabul tarihi 26.06.2012. Yayın tarihi de 30.06.2012.
09.07.2012'den beri bekliyor sanırım. Ancak hala yayınladığını göremedim. Ben mi göremedim acaba diye tereddüt etmiştim. Teşekkürler.

Müktesep hak nasıl olacak ki ? 6335'in Geçici 6. maddesinin 4. fıkrasındaki metinde "...Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumunca öngörülen eğitimi tamamlamış olmaları hâlinde..." ifadesi var.
KGK'nın öngördüğü bir eğitim yok ki henüz ::)

YMM'ler ve Ticaret Bakanlığı kadrosunun müktesep hak isteme hakkı yok, yemeyelim golü. Ofsayt var :)

Daha önce spk sınavına girmiştim, şimdi sınav eylülde yapılacak ve 2011 kasımdan önce başvuranlar katılabilecek deniliyor ya,
Katılmalı mıyım sizce ,faydası olur mu
Fikir verebilir misiniz rica etsem,

bir şey kazanır mısınız ? belki.

bir şey kaybeder misiniz ? hayır.

o zaman girmek daha mantıklı görünüyor.

Hedef1 diyorum ki hedefe kilitlen ama radar veya optik falan olmasın, lazer ile olsun ::)

Forumda önceki yazıları okumanı öneriyorum.

gitarist34 ' Alıntı:
Hedef1 diyorum ki hedefe kilitlen ama radar veya optik falan olmasın, lazer ile olsun ::)

Forumda önceki yazıları okumanı öneriyorum.

Valla anlamadım ne demek istediğinizi ?
Kafa gitmiş benim mali tatil falan hikaye?

Hedef1 forumda bağımsız denetimle ilgili bütün konuları okumanı isterim, o zaman kafanda bu sınava gireyimmi
girmeyeyimmi diye birşey kalmaz.

Bir de kendi görüşümü ekleyeyim, YMM lerin bile almak için can attığı bu lisans alanında tektir ve bundan sonra almak çok zorlaşacaktır.

Başarılar ....

Çok heyecanlandım kursla konuştum gideceğim bu hafta
Tek sıkıntı eylül ve aralık sınavlarında 3 dersi birden verebilcek miyim
Sonrasında KGK geçeceği için geçtiğin sınavlarda yanmış olacak.
Bu belirsizlikler bitmeyecek hayatımızda hiç ?

Sayın hedef 1 kardeşim ben SPK sınavlarına aralık 2011 de girdim ve ilk seferde aldım belgeyi. Sadece ne kadar bu belgeyi istediğin önemli. Ancak çalışmak tabii çok önemli . Bir defa SPK 10-22 tebliği güzelce oku.226 civarında sayfa
civarında. TMS tebliğlerinin özetlerini oku. SPK mevzuatı için Gazi yayınları veya diğer arkadaşlarımın tavsiye edeceği yayınlardan çalış. Kısaca önerilerim bunlar. Fazla bilgi için
[email protected]

Arkadaşlar KGK dan gelen cevabı eklemesiz paylaşıyorum.

Sayın İlgili,

660 sayılı KHK uyarınca bağımsız denetçilerin ve bağımsız denetim kuruluşlarının kuruluş şartlarının ve çalışma esaslarının belirlenmesi, bu şartları taşıyan kuruluşlarını ve bağımsız denetim yapacak meslek mensuplarını yetkilendirerek listeler halinde ilan edilmesi Kurumumuz tarafından gerçekleştirilecektir. Ancak son değişikliklerin etkisi değerlendirilmektedir.

Halihazırda teşkilatlanma çalışmaları yürütülmekte olup konunun önemine istinaden detaylı çalışmalar devam etmektedir. SPK lisanslarına ilişkin durumunda göz önüne alındığı taslak kısa süre içerisinde kamuoyunun görüşüne açılacaktır.

Kamu Gözetimi, Muhasebe ve Denetim Standartları Kurumu

06.07.2012 15:48, xxx yazmış:
> Merhaba,
>
> Aralık 2011 Tarihli SPK bağımsız denetim lisanslama sınavı ile belgemi
> almış bulunmaktayım.Tekrar eğitim alıp Kamu gözetim kurumu sınavına
> girmem
>
> Gerekiyor mu?
>
> Teşekkürler
>
> SMMM

ebrukutlu ' Alıntı:
Sayın hedef 1 kardeşim ben SPK sınavlarına aralık 2011 de girdim ve ilk seferde aldım belgeyi. Sadece ne kadar bu belgeyi istediğin önemli. Ancak çalışmak tabii çok önemli . Bir defa SPK 10-22 tebliği güzelce oku.226 civarında sayfa
civarında. TMS tebliğlerinin özetlerini oku. SPK mevzuatı için Gazi yayınları veya diğer arkadaşlarımın tavsiye edeceği yayınlardan çalış. Kısaca önerilerim bunlar. Fazla bilgi için
[email protected]

Teşekkür ederim tavsiyeleriniz için
Peki sizce eylül ve aralık aylarındaki 2 sınavda verebilir miyim 3 dersi
kursada yazılacağım bu hafta inşallah
boşa gitmez umarım emeğim

sabriorta diye mail vermişsiniz ya,kimdir bu peki?mail atabilirmiyim?

"sabriorta diye mail vermişsiniz ya,kimdir bu peki?mail atabilirmiyim?" Atabilirsiniz hedef1 yardımcı olurum.
SMMM & SPK B.DENETÇİ LİSANS BELGELİ
SABRİ ORTA

ebrukutlu ' Alıntı:
"sabriorta diye mail vermişsiniz ya,kimdir bu peki?mail atabilirmiyim?" Atabilirsiniz hedef1 yardımcı olurum.
SMMM & SPK B.DENETÇİ LİSANS BELGELİ
SABRİ ORTA

hmm nick ebrukutlu olunca ondan karıştırdım tamam çok teşekkürler,