SPK Sınav Sonuçları Açıklandı

Ynt: SPK Sınav Sonuçları Açıklandı

mevzuat ve standartlardan 75 er almka çok zor olur mu ki, denetimden 60 almışım da.

Tüm Sınava katılan başarılı olan arkadaşları tebrik eder, başarılı olmayan arkadaşların da bir daha ki sınavda başarılı olmalarını dilerim
Lisans almak önemli olduğu kadar onu kullanmak ve bu sahada faaliyet göstermek açısından önemlidir Bu yüzden bence lisans alan arkadaşları eğer bu sahada faaliyet göstereceklerse daha kendilerini geliştirmeleri gerekmektedir. Bunun yanında mevzuat takibi ayrıca bağımsız denetim kanun yönetmelik tebliğlerinde SMMMler ile ilgili kısıtlamalar varsa yada yeni çıkarılan yasalar 3568 meslek yasamıza aykırı olarak sadece YMMlere veriliyorsa bunlar ile ilgili SMMM Odalarına haber vermek buralardan da sonuç alınamıyorsa yargıya başvurmak gereklidir diye düşünüyorum Unutulmamalıdır ki lisans ancak bir denetim sahası varsa gerekir elimizden alınan yada alınacak bir sahada lisans iş görmeyecektir bu yüzden mevzuatı takip ederek geleceğimize sahip çıkalım diyorum
Saygılarımla

+1 onder beye katılmamak mumkun degıl. Oturup gelısmelerı beklemek zamanı degıl, aktıf olarak sureclerın ıcınde bulunmak gerekıyor.

6640
FİNANSAL SİSTEM?, ?SERMAYE PİYASALARI VE ?
SERMAYE PİYASASI MEVZUATI?
AĞUSTOS - 2011
Başarısız
44
6660
SERMAYE PİYASASINDA MUHASEBE STANDARTLARI
AĞUSTOS - 2011
Başarısız
40
6680
SERMAYE PİYASASINDA BAĞIMSIZ DENETİM
AĞUSTOS - 2011
Başarılı
68

Hepsinden tekrar gireceğim tabiki bu sefer çalışıpp :)

18 Ağustos günü 17:15 te parasını yatırıp akşamüstü formu doldurup başvurduğum sınavdan ihtiyacım olan notu almışım. Gerçi şu anda belgem bir işe yaramayacak. Sağolsun hükümetimiz ve odamız özellikte yeni TTK konusunda canla başla çalıştıkları için herşey hazır ve belli. Seneye temmuz ayında koca bir kanun değişiyor, kanunda hapis cezasına varan yaptırımlar var ama ne denetim işini kimin yapacağı belli, ne hangi bilgi ve birikimle yapacağı belli. 3 günde kanunu çıkarttılar ama devamı yine gelmedi.

Mevzuat 44
M. Standartları 44
B. Denetim 44

Sınava ilk defa girdim, çalışamadan. Ama bu notlar nasıl tutmuş böyle hepsi aynı, ilginç..

mizansen ' Alıntı:
Mevzuat 44
M. Standartları 44
B. Denetim 44

Sınava ilk defa girdim, çalışamadan. Ama bu notlar nasıl tutmuş böyle hepsi aynı, ilginç..

Çok istikrarlı gördüm sizi inş bir sonraki sınavdada 72 72 72 alıp halledersiniz ;D bu işi

EYLÜLDURU ' Alıntı:
Bağımsız denetim 65
Muhasebe Standartları 72
Mevzuat 44

bağımsız denetimden nasıl 65 aldınız ki..bir soru 4 puan değerinde değil mi nasıl hesaplamışlar merak ettim doğrusu

Ben Eylül 2009 da girmiştim ilk kez sınava, bağımsız denetimi de o zaman vermiştim...O zaman her ders için 40'ar soru vardı, dolayısıyla her cevap 2,5 puandı... :)

Standart: 80
Denetim: 76
Mevzuat : 56

gulsoylu ' Alıntı:
Çok istikrarlı gördüm sizi inş bir sonraki sınavdada 72 72 72 alıp halledersiniz ;D bu işi

:) Teşekkürler, İnşAllah hep birlikte geçeriz..

arkadaşlar bu sınavın smmm lere faydası ne neolur açıklayın

Merhabalar,

kazanan arkadaşları tebrik ediyorum.Bende mevzuaattan girdim ve 56 aldım.Mevzuattan geçen arkadaşlar nasıl başardınız ben bu dersi veremiyorum.Diğer iki sersim 88 ama bu derste 56 yı aşamadım bi türlü.2. girişimdi.

Reklam olarak algılanmasın. zira tavsiye edeceğim bir hazırlık kursunun notları olacak. kadıköyde yeni bir kariyer kursunun hazırladığı notlar yeterli oluyor. sahibi Dursun bey irtitaba geçip alabilirsiniz.

Geçen yıl kurs dışındaki kimselerede bu notları vermişti.

ben aradım orayı ama not veremeyeceklerini söylediler.Siz aldınız mı buradan not.