SSK da İş Değişikliği

lebedir

Katkı Sunan Üye
Nalbur işyeri olan bir mükellefim ayrıca Oto kiralama işiyle iştigal ediyor. Biz ssk ya Oto kiralama İşyeri üzerinden ssk dosyası açmıştık. Benim sorum şimdi araçlar satılacak Biz işçilerimi nalburda çalıştıracağız Acaba SSK bunu kabul edermi yoksa Kiralama işinden dolayı Faaliyetimizi Kapatıp Nalbur olarak Yenimi açmak lazımdır saygılar

Ynt: SSK da İş Değişikliği

sayın lebedir;

1.evet ayrı ayrı almanız gerekiyor çünkü işyeri bildirgesi verdiğiniz zaman çalışma konusu diye bir ibare var siz oraya oto kiralama yazmışsanız nalburda çalıştıramazsınız işçileri kolay gelsin

Sayın Kalisper_a
Dilekçeyle düzelir bigi geliyor bana ama tamde amin değilim sonuçta adres değişmeyecek Sadece işkolu değişecek daha önce bu gibi bir konuyla karşılaşan olmadımı

iş konusu değiştiği için önce nalbur için işyeri nosu alın. sonrada nakil olarak çalışanları aktarın ve ilk ssk nosununa kapanış verin. dosya üzerinde değişikliği "karışıklık olur" diye kabul etmeyebiliyorlar.

Sayın Nane ben soruyu belkide iyi soramadım Nalburu olan vatandaşın Oto kiralama işi Ek işidir yani Nalbur adresinin üzerinden yürütülüyor. SSK da da nalbur adresi üzerinden yürütülüyor. Biz Oto kiralamayı Nalbura çevirmek istiyoruz Dilekçe olur dediler Bazı arkadaşlar ama bu ssk olayı Şakaya gelmez Bir görüşte Form daki arkadaşlardan bekliyorum saygılar

yakın zamanda benimde başıma geldi. kişi x stş yapıyor y stş için şube açtı. bir süre sonra x kapatıp çalışanı y stş işinde (y ssk işyeri no yok.) göstermek için dilekçe ile iş konusu değişikliği yapmak istedim. kabul etmediler.

Çok teşekkür ederim Kurum dan dahi tam bilgi alamamıştım Bu bilgi iyi oldu saygılar