SSK günü sıfır olanların E-Bildirgedeki durumu

Üyelik
31 May 2005
Mesajlar
22
Merhaba arkadaşlar,
Size bir sorum olacaktı:
SSK nın 16-347 sayılı genelgesi (Cari aya ilişkin ek ve iptal nitelikteki aylık prim ve hizmet belgesin internet oretamında gönderilmesi) uyarınca
1. Ayı kazançsız ve sıfır gün olarak geçiren kişiler ve
2. Ayı sıfır gün ile geçirmekle beraber prime tabi kazancı olanları;
Aylık prim ve hizmet belgesindeki "I.Bölüm Tüm sayfalara ait toplam bilgiler" kısmında hesaplamalara (Kişi sayısı ve kazancı satırına)dahil edecekmiyiz.
Genelgede bu durumda olanların sanki sadece Aylık prim ve hizmet belgesinin 2.kısmına "ay içinde çalıştırılan sigortalılar" dahil edilmesinden bahsediyor. !
İnce bir ayrıntı mı var bilemedim ? Olayın birkaç farklı durumu olabilir mi ?
 
Üyelik
20 Haz 2005
Mesajlar
31
HAYERTTİN BEY MERHABA

SADECE BİLGİ AMAÇLI OLARAK GÖRÜYOR SSK(E BİLDİRGE UYGULAMASINDA ) AYLIK PRİM VE HİZ.BEL.KİŞİ SAYISINA DAHİL EDİLMEYECEKTİR.
İYİ ÇALIŞMALAR
 
Üyelik
30 May 2005
Mesajlar
630
16-347 GENELGE
[bundan böyle ay içinde prim ödeme gün sayısı ve kazanç tutarı olmayan sigortalılar da gerek internet ortamında gönderilen, gerekse kağıt ortamında verilen aylık prim ve hizmet belgelerinde ismen gösterilecek, ancak bu sigortalıların prim ödeme gün sayısı ve kazanç tutarı bölümüne (0) sıfır yazılacaktır.
Buna göre; aylık prim ve hizmet belgesinin kağıt ortamında verildiği durumlarda, ay içinde prim ödeme gün sayısı ve prime esas kazanç tutarı olmayan sigortalılar söz konusu belgenin “Ay İçinde Çalıştırılan Sigortalılar” bölümünde gösterilecek, ancak “Tüm Sigortalılara Ait Toplam Bilgiler” bölümündeki “Sigortalı Sayısına” dahil edilmeyecektir.
 
Üst