SSK Hakkında Önemli Bir Konuda Yardım...

devlet hastanesının taseron bı fırmasında ssk lı olarak calısıyorum.aynı zamanda bı ozel hastanede de calısıyorum.ısım geregı bos zamanım cok oluyor.2 ssk yı aynı anda yurutebılırmıyım.prım fazla odenmesı gıbı bı durum varmı.yada bırını bırakmak zorundamıyım.???

SSK

Merhaba
İki yerde aynı anda çalışıyorsanız iki yerdede çalışabilirsiniz ve ayrı ayrı ssk nız ödenebilir.

Re: SSK

stajyer32' Alıntı:
Merhaba
İki yerde aynı anda çalışıyorsanız iki yerdede çalışabilirsiniz ve ayrı ayrı ssk nız ödenebilir.

evt ıkı yerde ayrı ayrı calısıyorum.bı kac arkadas olmaz demıstı bırını bırakman gerekıyor demıstı ondan sordum teskler.bıde su var bırını bı kac ay sonra bırakmayı dusunuyorum.bırakmayı dusundugum yerde yaklasık 3 senedır sıgortalıyım.yenı basladıgım yerde ıse 2 ay kadar oldu bu 3 senelık sıgorta ne olur ???

farklı iki firmada çalışmanız sadece 30 günü aşmamak kaydıyla mümkündür.

yani ilk çalıştığınız şirkette gün sayınız aylık 30gün olarak ödeniyorsa ve boş zamanınızda da farklı bir firmada çalışıyorsanız fazla ve gereksiz pirim ödenmesi söz konusudur.

İyi çalışmalar.

her firmadanda ssk kesilir ve adınıza ödenir. gün sayısı her firmadada tam gösterilirse her ay için enfazla 30 günü emeklilik günü olarak değerlendirilir. yatan primlerin toplamı ssk tavan rakamını geçiyor ise geçen kısmı ssk'dan iade isteyebilirsiniz.

eğil iki çalışabiliyorsanız 10 ayrı yerden bile ssk'lı olabilirsiniz. işyerlerinin ssk bildirimlerinde adınıza gösterilen ssk rakamları (tam ay asgari ücret için 531,00 gibi) toplamı 3451,50 ytl geçiyor mu?

01.05.2004 TARİHİNDEN İTİBAREN AYLIK PRİM VE HİZMET SİSTEMİ UYGULAMASINA GEÇİLMİŞTİR
ADI SOYADI İŞYERİ NO İL / ŞUBE YIL/AY BELGE TÜRÜ İŞE BAŞLAMA TARİHİ GÜN KAZANÇ İŞTEN ÇIKIŞ TARİHİ

OZAN MALKOÇ / 01 2006/10 01A 30 625.35

2005 YILI TOPLAMI: 360 6,927.63

2006 YILI TOPLAMI: 300 6,253.50 10. aya kadar

son ay yanı 10. ay yatanı gonderdım.ozel hastanede daha sıgorta baslamadı calısalı 7 ay oldu ama oburtaraftada sıgortalı oldugum ıcın henuz ozel hastanedekı yetkılılerle sıgorta ısını konusmadım...

OZAN MALKOÇ / 01 2006/10 01A 30 625.35

AY OLARAK BU BU SON ODENEN AY 10 AY YANI...?