Ssk işe giriş tarihi.?

net üzerinden İK firmalarına elemen için ilan verdik bi personel geldi sabah 9 da görüşmeye.Şartlar ve ücret konusunda anlaşıldı.MEB bağlı dil kursuyuz saat 11 de ders vardı bu yeni personel girdi ( gun icinde 2 dersi daha vardı aksam ve oğleden sonra ) 18.10 da görümeye gelip çalışmaya başladıgı gün ssk girişini yaptım bende.
simdi bi gun onceden sskya bildirmek gerekirken 19.10 yapıcakken girişi 18.10 yaptım.ceza yermiyim yersem ititraz hakkım nasıl olur

Ynt: ssk işe giriş tarihi

1 gün önceden bildirmediğiniz için ipc kesilir.

Ynt: Ssk işe giriş tarihi.?

ceza gelicekte personel sabah geldi o gun işe başladı onceden planlanan bi durum değildi o gun ssk sız mı çalıstırmam gerekiyo

B- PAZAR VE PAZERTESİ GÜNÜ İŞE BAŞLAYAN SİGORTALILARIN BİLDİRİM SÜRESİNİN NASIL BELİRLENECEĞİ

506 sayılı Sosyal Sigortalar Yasası?nın 9. maddesinde 25.08.1999 tarih ve 4447 sayılı Yasa ile yapılan ve 08.09.1999 tarihinde yürürlüğe giren değişiklik sonucunda işverenlere çalıştıracakları kimseleri en geç işe başlatmadan önce örneği Kurum tarafından hazırlanacak işe giriş bildirgesiyle doğrudan Kurum ünitesine bildirme veya normal, taahhütlü, iadeli taahhütlü posta ya da Acele Posta Servisi (APS) aracılığı ile gönderme yükümlülüğü getirilmiştir.

Sigortalı işe giriş bildirgesinin Kurum?a verilme süresinin son gününün resmi tatile rastlaması durumunda, bildirge verme süresi tatili izleyen ilk iş günü sona ermiş sayılmaktadır. Bu nedenle Pazar ve Pazartesi günleri işe başlayan sigortalının işe giriş bildirgesinin Pazartesi günü itibariyle Kurum?a verilmesi mümkün bulunmaktadır

Ayın 18'i Pazartesi gününe geldiğine göre İPC yırtarım sanırım

Sayın gambler işe giriş tarıhı ile belge tarıhı aynı ise; zaten sistem kabul etmiyor.İşe girişlerin 1 gün öncesinden yapılması ile ilgili uyarı verıyor yine de bildirgeYi onaylamak ister misiniz diye size soruyor eğer onayladıysanız İpc kesilir diye düşünüyorum fakat siz 17'sinde bildirgeyi verip 18'ine girişi yaptıysanız problem yok tabii....

sn.gambler
simdi bi gun onceden sskya bildirmek gerekirken 19.10 yapıcakken girişi 18.10 yaptım.ceza yermiyim yersem ititraz hakkım nasıl olur
burada bir tarih hatanız var giriş tarihi kısmında firmadan almış olduğunuz işçi ne kadar süre sizde çalışacak kısa bir süremi yoksa devamlı bir personel mi ?

İşe giriş bildirgesinin verileceği son gün hafta sonuna gelmesi halinde işe giriş bildirgesi takip eden ilk iş günü içerisinde verilecektir. 18'inde işe başladı ise 18'inde işe giriş bildirgesini verebilirisiniz. işe giriş bildirgesinin artık e-sigorta yoluyla kuruma gönderilmesinden dolayı işverenler tarafından bildirgenin kuruma tatil gününde gönderilmeyeceği anlamı çıkarılamaz.Kanunda düzenleme yapılırken bu konuile ilgili bir düzeltme olmamış. Bu konu ile ilgili bildirgelerde şu anda ceza işlemi yapılmamaktadır.

Yalnız şu kısma takıldım İK firmasından eleman temin ediyorsanız sizde kısa bir süre çalışacak ise yani İK firmasının bordrosunda gözüküyor ise sizin giriş yapmanıza gerek yok karşı taraf sigorta primini ödüyordur. Firma ile ne şekilde anlaşma yaptınız ?

sn.gambler in demek istediği sanırım
çalıştıkları İK firmasına (secret - kariyer vb.) çalıştırmak istedikleri personelin aranılan özelliklerini bildirip çalışma şartlarınıda tabiki bu şekilde eleman temini yapıyorlar .
İK firması burada sadece aracılık yapıyor .