SSK Sicil No Adres Değişikliği

Merhabalar,

1999 yılından beri failiyette olan bir atölyemiz var.Onun için Beyoğlu ssk dan bir sicil no almıştıktık.Ve 5 işçimiz o sicil numarasında kayıtlı.Haziran 2007 yılından beri Dolapdere-Şişli de bulunan şubemize atölyenin tamamı taşındı.Eski atölyemiz şahıs üzerine olup şirketimize kiralanmıştır.Atölyemiz faal olarak duracaktır.Fakat boş olarak duracak.Orası için yapılması gereken bir işlem varmıdır?
Not:Kapama yapmayacağız faal olarak kalacak.

Yeni yer için-Şube(Dolapdere-Şişli/taşınılan yer)
Ssk sicil numarasının farklı ilçelerde olması ssk açısından yeni bir açılışı gerektirir mi?
Eski yer Beyoğlu ssk ya kayıtlı.Eski sicil numaraya ait yerin kapaması yapılmalı mı yoksa adres değişikliği dilekçesi ile ordaki numarayı yeni yere devredebilir miyiz?

Kolay Gelsin

Ynt: SSK Sicil No Adres Değişikliği

Atölyemiz faal olarak duracaktır.Fakat boş olarak duracak.
bu nasıl oluyor?

ssk müdürlüğü;
değişmiyor ise adres değişiklik için dilekçe vermeniz yeterli,
değişiyor ise yeni adres için ilk defa sigortalı çalıştırılacakmış gibi başvuru yapılır ve eski yer için de kapanış verilir.

Merhaba Nane,
Benim de aklım karıştı zaten:)

Eski Yer Genel Müdür'e ait olup şirkete kiralanmıştır.Orda sadece taşınma söz konusu.Geçici kapama yapılısın dendi bana.Daha sonra kullanılabilir.

Eski yer ile yeni yer ssk müdürlükleri farklı biri Beyoğlu Ssk,diğeri Şişli Ssk.

Sanırsam Beyoğlu ssk geçici kapama yapacağız.Şişli ssk yeni başvuru olacak.Benim
takıldığım yer aynı gün ben kapama yapıp hem açılış yapıp sigortalı çıkış ve girişleri nasıl yapacağım?Sigortalı işe giriş işe başlamadan 1 gün önce ise;

Örnek:Eski yer kapama bugün olsun(12.06.2007) (aynı gün yapmak zorundayım ?)
:Yeni yer açılış da bugün olsun(12.06.2007)
Personel çıkış ve giriş nasıl olacak?Çalışma bakanlığına da bildirim yapılacak mıdır?

eski yeri şimdilik hiç işe karıştırmayın. yeni yer için en geç işe başlama tarihi itibari ile işyeri bildirimi verin. çalışacak sayısı içinde nakil yapacağınız adet kadar yapın. böylece işe giriş bildirimi için 1 aylık süreniz olur.
-/-
eski yer tamamen kapatılmadan (şirket kira sözleşmesi devam ederek.) duracağı için yeni yer işyeri bildirgesindeki işe başlama tarihinden 1 gün önce çıkış verin. ssk müd. işçi çalışmayacağını yeniden çalışmaya başlarsanız işçi giriş bildirimini vereceğinizi belirtir dilekçe verin.
-/-
bölge çalışmada; yeni yer için işyeri nosu alın. ek 1 verin. eski yer için ek 2 "çıkış nedeni=nakil" olarak verin.