fonradar

SSK'lı Çalışanın Bağ-Kur prim borcu

Merhaba,
2002 yılından bu yana bir firmada SSK'lı olarak çalışmaktayım.Gazetede okuduğum bir yazı ile Bağ-Kur 5 yılı aşan prim borcu uygulamasından haberim oldu.Bağ-Kur sitesine girip kontrol ettiğimde prim borcu olarak 500 Ytl bir meblağ gördüm.Bağ-Kur'dan terk ile SSK'ya geçtiğimi bildiğim için borcum olduğundan haberim yoktu.Yeni uygulamayla beraber anladığım bu prim borcunu 6 aylık süre içersinde kuruma ödemezsem geçmiş yıllarda Bağ-Kur hizmet sürem borca istinaden silinecek.Ben şuan 500 TL'lik bu borcu ödemezsem borç miktarının ileride katlanarak karşıma çıkmasından endişelendim.Sigorta uygulamalarından anlamadığım için sizlerden konuyla ilgili yardımınızı beklemekteyim.

Ynt: SSK'lı Çalışanın Bağ-Kur prim borcu

arkadaşlar bu konu hakkında yardımcı olabilecek arkadaşların cevaplarını beklemekteyim.

Ynt: SSK'lı Çalışanın Bağ-Kur prim borcu

bağkura gidin, dilekçe ile, borcunuz ve sigortalılık sürenizin iptal edilmesini isteyin.
tebliğe göre silinmesi lazım, ama bazen tebliği ters anlayabiliyoruz. en doğrusu işinizi şansa bırakmayın, bağkura dilekçe ile müracaat edin. yatırmanız gerekiyorsa yatırırsınız, silerlerse silerler, sizinde içiniz rahat eder.