Staj başlangıcının işe giriş tarihi tarihi olarak kabul görmemesi...

NEŞE79

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar Mrh,,
staj ve çıraklık sigortasının emeklilik başlangıcı sayıldığını biliyor ve emeklilikl hesabını ona göre yapıyorduk.Durumun böyle olmadığının farkına vardık.Çünkü düne kadar ssk hizmet dökümünün üstünde ilk ssk işe giriş tarihi yazıyordu ve onu kaldırmışlar...Biz ona göre hesabımızı yapıyorduk.Avukatların satj sürelerini daha sonra borçlanma yapabildiklerini öğrendik.Böyle bir borçlanma ile bu konuda mağdur olanların mağduriyeti giderilebilir..Bu konuda yapılan çalışmalar hakkında bizi bilgilendirmenizi ve bu konuya çözüm bulmalarını bekliyoruz.Bu konuda çok mağdur bulunduğunu belirtmek ister sesimizi belki bu forumdan bir nebzede olsa duyulmasını istiyoruz.Bu konuda görüşü ve bilgis olan arkadaşların paylaşmasını rica ederiz...

Ynt: Staj başlangıcının işe giriş tarihi tarihi olarak kabul görmemesi...

Bu konu ile ilgili olarak bireysel çabalar sonuç vermez diye düşünüyorum.

Ynt: Staj başlangıcının işe giriş tarihi olarak kabul görmemesi...

evet aslında dediğiniz doğru bizde öyle düşünüyoruz.Nette bu konuda mağdur olup paylaşan çok kişi var.Bence bu durumun sosyal güvenlik uzmanlarından da destek görmesi lazım...Bu konuda ilgili kişilere yığınla mailler atılmakta fakat tabi erken emeklilik söz konusu olacağından ses çıkmamakta.Fakat bence daha çok seslilik olup baskı olursa bu haksız durum düzeltilebilir diye düşünüyorum

SGK uzmanları konuyu sıcak bakmıyorlar. Keşke bir sonuç alabilsek ama?

Konuya sıcak bakmamalarının sebebini anlamadım.Milyonları bulan mağdur var ve haksız sebeble..