Staj Esnasında Yıllık İzin

Arkadaşlar ben 01/01/2006 stajeriyim. Bir haftalık yıllık izne çıkacağım.

Sorun şu burda ssk giriş tarihim 29/12/2005 yani yıllık izin hakkım dolmamış gözüküyor. Oysa ki burda iki firma var benim diğer firmada işe giriş tarihim 05/04/2005 ancak staj başlatma sınavını kazanınca stajımın uygunluğu acısından diğer firmaya geçtim.

Ve şimdi izne çıkıcağım bu benim stajımı olumsuz etkiler mi? Ücretsiz izinli göstersem.

Ve bana 30 gun gosterılsın ssknız seklındeden farklı bir önerisi olan var mı?

Staj yönetmeliği;
Kod:
.........................................................
Stajdan sayılan süreler :
Madde 9 - Kanunun 6 ncı maddesinde belirtilen süreler, staj süresinden sayılır ve süre bu kadar kısalır.
Buna göre;
.........
d) Resmi tatil ve izinlerle, ....................geçen süreler stajdan sayılır. ...........

İzin durumu :
Madde 20 - Aday meslek mensubuna 1475 sayılı İş Kanununa göre izin kullandırılır. Staj değerlendirmeleri ve odalar arasında nakil için ayrıca 7’şer gün izin verilir.
...............................................

birde başlatabilmek için can atanları düşünün halinize şükredin :D

nizo' Alıntı:
birde başlatabilmek için can atanları düşünün halinize şükredin :D

Haklısın. Allah herkesin yardımcısı olsun :)

Bu arada izin olayını ismmmo ile görüştüm. Eğer ssk da ücretsiz izin gösterilir ise, stajınız izin yaptığınız süre kadar uzarmış. Yıllık izin gösterilirse ssk zaten 30 gozuktuğu için problem yok. Tabi benim için yıllık izin söz konusu değil :?

İzne çıkmak isteyen stajerlerin bilgisine :)

yıllık izin

şirket ortakllarından en az birisi iki şirkete de ortaksa yıllık izinden ve tazminat hakkın işveren aynı olası vesilesiyle herhangi bir problem olmaz. Stajına herhangi bir mani olacağını düşünmüyorum bu vesile ile