fonradar

Staj Günlerinizin Tamamlanmasına Kaç Gün Kala Hangi İşlemleri Yaptınız?

stajyeradayi

Katkı Sunan Üye
Arkadaşlar herkese merhaba, stajım devam ediyor ama bi yandan da tamamlamam gereken 1080 günüm yavaş yavaş azalıyor. Yeterlilik sınavına girmiş olan arkadaşların yardım ve tecrübelerini rica ediyorum. (Not: Yeterlilik kursuna giderek stajımı 90 gün kısalttım, bilgi mahiyetinde söylemek istedim.)

Yeterlilik sınavına giren arkadaşlar;

-Stajınızın bitmesine kaç gün kala hangi işleme başladınız? (Sınavlara girebilmek için ve gün hesaplamaları için, başvuru için vs.)

-Neler yaptınız, oda mı sizi uyardı şunları şunları yapın diye, sizlerde takip ettiniz mi?

-Günlerinizi sizmi takip ettiniz yoksa oda veya tesmer sizin şu kadar gününüz oldu şu veya bu işleme başlayın dedi mi?

Arkadaşlar benim kafama takılan odanın dalgınlığına falan gelir bir aksilik olursa, ben ne zaman neyi yapacağımı bilmem açısından sormak istiyorum...

Şimdiden teşekkür ederim...

bu konular hakkında en net bilgileri odan verir irtibata geç ne zaman stajını bittiğini hangi döneme girebileceğini öğrenirsin ona göre hareket edersin kendimden örnek vermem gerekirse benim staj 7 eylül 2009 başladı normal kaşullarda 7 eylül 2012 bitecekti aralık 2012 döneminde ilk sınavıma girmem gerekiyordu senin gibi stajı 3 ay kısalttık odanın kursuna gittiğim için sonuçta staj haziran 2012 bitti bende temmuz 2012 de sınavlara girebildim ama tabi temmuz sınavlarına girmem için yanlış hatırlamıyorsam mart sonuna kadar ( stajım devam ederken ) gerekli evrakları odama verdim sınav harçlarını yatırdım use eğitim cd sertifikası sınav dilekçesi gibi şeyleri odama teslim ettim temmuz döneminde sınava girdim eğer ben temmuz döneminde sınava girmek istemeseydim aralıkta girecektim odam bana bunu söylemezdi normalde zaten aralık olacaktı ilk sınav hakkım 3 ay azalttık diye temmuzda girdim marta başvurarak

odanın kısaltma kurslarına göre hesabını yap örnek vermek gerekirse 01/01/2010 da başladıysa stajın kısalma kursuna giderek aralık/2012 sınavına girersin. işlemler ise her zamanki gibi evrak toplamakla ilgili. sgk nın bir servisine gidip kağıt alıcan aynı şekilde vergi dairesinden kağıt alıcan sabıka muhtarlık vs.. en önemlisi odadan odaya değişen tutarda para yatırman.. ama en önemlisi hazır 1080 günün varken ufaktan hafif tempoda çalışmalara başlaman..

Ben biraz zor anlıyorum :) yani 1080 günü tamamlamama kaç gün kala harekete geçmeliyim başvuru işlemleri için, mesela 900. gündemi işlemlere başlamalıyım, 1000. gündemi işlemlere başlamalıyım? Yapacağım ilk işlem ne olmalıdır? Teşekkür ederim ...