Staja Başlama Sınavı İçin 85 Net Yeterli Olur mu ?

maniac_lord

Katkı Sunan Üye
Merhaba,

Denemelerde 85-90 net çıkarıyorum. Acaba barajı aşabilir miyim?
Daha önce barajı geçenler kaç netle geçti acaba?

ben 2008 yılında 82 alan, 12 gy gk den 94 net yaparak 70.50 almıştım. ozaman baraj 83 tü. size tavsiyem 85 baraj için sınırdır. 59.95 te bile kalabilirsiniz. bazı dönemler 83 bazı dönemler 85 oluyor baraj tamamiyle o dönemki girdiğin kişilerin ortalamasına bağlı bir sınav. kolay gelsin..

dağılımda 1 veya 2 soru oynatabiliyor. 2009 kasım sınavında 81 ile geçende olmuştu kalanda

2010 temmuz sınavında 10 genel yetenek 71 alan bilgisi ile 62 ile geçmiştim.çan eğrisi dedikleri sistem senin ne kadar net çıkardığından çok çoğunluğun ne yaptıkları gb sebeplerle net sayısı değişebilir.

Maalesef, bunun bir alt sınırı yok. Şu kadar netle geçerim diyemezsin. Geçmiş sınavlarda 75 netle geçenler bile olmuşken, 83 netle 59,49 ile kalmıştım.
85 net ile 60,60 ile geçtim.

en az 85 doğrunuz olursa sınav sonucu açıklandığında geçtim gözüyle bakabilirsiniz. en az 85 diyorum dikkat :)

Arkadaşlar merhaba aşagıdaki sorunun cevabını bilen varmı acaba ?

Satışları 37.500 tl
Toplam Değişken Maliyetleri 18.750
Toplam Sabit Maliyetleri 7500
Satış İskontoları 2500 tl olan işletme ürettiği 2500 birim A malının tamamaı satılmıştır.Bu bilgilere göre işletmenin başabaş noktası kaçtır

Şimdiden herkeze teşekkürler

merhaba,

arkadaşlar ben yeni üniversiteyi bitirdim.
Kısmet ise smmm staj sınavı için hazırlık yapıyorum.
sınavı kazanıp ta elinde kalan kitap ve notlarını satmak isteyen arkadaşlar olu mu?