Stajerlerin İşsizlik Maaşı Alabilmesi Hakkında...

Ynt: Stajerlerin İşsizlik Maaşı Alabilmesi Hakkında...

alabilirsiniz...
alan tanıdıklarım vardı, sorun yaşamadılar stajla ilgili bir durum değil; stajınız için gerekli zorunlu süre bitmiş oluyor zaten...
çıkışınız verildikten sonra işkura gidip gerekli müracaatı yapın...
lakin işten kendi isteğinizle ayrılmamış, olmanız lazım...
çıkışınız içinde acele etmeyin...bazı odalar listelerde adım yayınlana kadar ssk devam edecek gibi bir taahütname imzalatıyor... ben imzalamıştım ... sınav listesinde adınızı görüp, stajınızın kabul edildiğine kanaat getirip, işveren tarafında da çıkarıldığınızda sorun yok :).

Sayın sardoğan,size güncel mevzuattan alıntı alarak cevap verildi.Siz çıksam mı iyi olur çıkmasam mı diye cevap bekliyorsunuz.Sınav listeleri açıklandıktan sonra iş veren sizin çıkışınızı verirse işsizlik alırsınız.Kendiniz çıkarsanız alamazsınız.Sınav listelerini beklemenizde ki sebep ise Ankara herhangi bir eksiklikten dolayı sınava almayabilir veya 1 dönem uzatabilir.Onun içinde listeleri bekleyin sonra ister işsizlik alın ister almayın.

sayın sardogan bir meslek mensubu adayı olarak bu konuyu biraz araştırsan cevabı bulursun. işsizlik maaşını almanın şartları var eğer bu şartları taşıyorsan stajer olman stajın bitmesi bunların önemi yok. sen staj yaptığın yerden stajın bitince kendi isteğinle ayrılırsan alamazsın ama işverenin çıkarırsa alırsın, bunun dışında askerlik ve haklı sebeplerle iş akdini fesh edersen de alabilirsin.
kolay gelsin.

ben aldım.işverenle aran iyise seni işyeri çıkarmış gibi göstersin.alırısın.260 tllllllll

yeterlilik ' Alıntı:
Sınav listeleri açıklanmadan bence çıkışınızı istemeyin.
Syn yeterlilik listeler sınava ne kadar kala asılıyor tahmini

Sınava 1 yada 2 hafta kala açıklanıyor.

yeterlilik ' Alıntı:
Sınava 1 yada 2 hafta kala açıklanıyor.

teşekkürler kursa gidince baya önceden bitiyor (2 ekim) staj bu durumda da o zamana kadar sskmız devam etmeli

gulsevdam ' Alıntı:
alabilirsiniz...
alan tanıdıklarım vardı, sorun yaşamadılar stajla ilgili bir durum değil; stajınız için gerekli zorunlu süre bitmiş oluyor zaten...
çıkışınız verildikten sonra işkura gidip gerekli müracaatı yapın...
lakin işten kendi isteğinizle ayrılmamış, olmanız lazım...
çıkışınız içinde acele etmeyin...bazı odalar listelerde adım yayınlana kadar ssk devam edecek gibi bir taahütname imzalatıyor... ben imzalamıştım ... sınav listesinde adınızı görüp, stajınızın kabul edildiğine kanaat getirip, işveren tarafında da çıkarıldığınızda sorun yok :).
gülsevdam ın o tanıdıklarından biride benim :D sanırım beni kastediyor ;D evt alıyorum bunun için smmm niz sizi işten cıkardı göstermesi lazım.... staj gün sayısı dolduktan sonra böle bi işlemin staja zararı yok.... staj bitimi nedeniyle işten cıkarsanız alamassınız... dolayısıyla yanında staj yaptıgınız smmm ile görüşmelisiniz.... biz büroda kızlar ve smmm öle yapalım diye beraber karar almıştık 8)

Şu düştüğümüz duruma bakın arkadaşlar işsizlik maaşı hesapları yapıyoruz. Bende alayım diyorum formalitesi çok olur diye kafa yormadım. Zaten ben başvursam işkur bana bir şirkette 500,00 TL aylıkla iş bulur (işsizlik maaşı alırken eğer iş kur iş bulursa haklı bir gerekçe göstermeden işi reddemezsiniz.) işi kabul etmezsem doğal olarak maaşda kesiliyor. En iyisi boşver Allah'tan gelsin.