stajerlerin sorunları

arkadaşlar ben stajı 01,01,2005 tarihinde başlattım benim adresime e-use cd leri geldi mecburen aldım gelen bildiride eğer cd parasını yatırmaz isem stajım iptal olacağı yazıyordu bir de bu cd leri mecbur takip etmek gerekiyormuş bu da bilgisayar gerektiriyordu mecburen onu da aldım. ben fakülteden yeni mezun oldum şu an da asgari üçret ile çalışıyorum kredi borcu duruyor staj başlatma sınavi için 500 ytl ödedim sonra bazı kaynaklara abone oldum 300 ytl öyle gitti şimdi 300 ytl cd parası 500 ytl bilgisayar parası (kötü bir bilgisayar) ve diğer kitap masrafları ve ve ve... arkadaşlar ben ney se bütün verdiğim bu paralara yanmıyorum da şu cd lere verdiğim paralara çok acıyorum sizin kanaatiniz nedir bilmiyorum ama ben o cd lere 3 ytl vermezdim ama mecburen 300 vereceğiz birde arkadaşlar ben bu cd leri nasıl güncelleyeceğim bilmiyorum hiç güncelleyen varmı

ya murat kardeş

biz konuda gariban kaldık yaa. o kadar staj konusunda ahkam kesen bizler şu e-use olayında biraz yolda kaldık.

ama bak yaz bunu yere. bana daha gelmedi. ama yarın için konuşuyorum. öyle sana olduğu gibi evimize gelirse ya da odadan hadi alın kardeşim dediklerinde sen o zaman gör feryadı figanları..

neyse eyyy Türmob. bu filler yalnız kaldı. gönderin daha 3-5 cd kitap ne varsa.............

saygı ile............

Merhabalar

e-use 2005/1.dönemden sonrasını kapsıyor değilmi? yanlış bilmiyorum.

http://www.tesmer.org.tr/e-use/5-stajyer.htm

TESMER tarafından yayımlanan 5 Ocak 2005 tarihli 2005/00006 no'lu genelge ile “Staj Yönetmeliğinin 10. maddesi gereğince; Serbest Muhasebeci ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavir aday meslek mensuplarının staj sırasında zorunlu eğitime tabi olacakları” belirtilmektedir. Söz konusu zorunlu eğitim; Ocak/2005 döneminde staja başlamış olan 2005/1 ve sonraki dönem aday meslek mensuplarını kapsamaktadır.

benim stajım 08.01.2005 tarihinde başladı. kasımdaki sınava girmiştim. bu e-use ile ilgili bende sorumlumuyum?
bir de acaba smmm yeterlik sınavında çıkan sorularla ilgili bi kaynak tavsiye edermisiniz?

spartacus' Alıntı:
benim stajım 08.01.2005 tarihinde başladı. kasımdaki sınava girmiştim. bu e-use ile ilgili bende sorumlumuyum?
bir de acaba smmm yeterlik sınavında çıkan sorularla ilgili bi kaynak tavsiye edermisiniz?

evet sizde sorumlusunuz e-use'den :wink:

yeterlilik için biraz acele ediyosun gibime geldi..
bence şu an yeterlilik sınavını düşünme e-use yi düşün.. :lol:

yarının problemlerini görmenin bir yolunu bulamazsak bugünün problemlerini çözemeyiz......

heerdeem' Alıntı:
yarının problemlerini görmenin bir yolunu bulamazsak bugünün problemlerini çözemeyiz......

siz 2 sene önceden yeterlilik sınavına hazırlanabilirsiniz. O sizin tasarrufunuzdur..

Bana mantıklı gelmiyor ; yeterlilik sınavına güncel bilgilerle girmek kanısındayım.. aldıgınız kitaplar 2 sene sora raflara kaldırılacak..

dedigim gibi kendi tasarrufunuzdur size iyi çalışmalar :wink:

mevlüt kardeş, sen sınavı kaçıncı hakkında ve ne kadar zaman çalışarak kazandın?

stajım az kaldı kabus başladı

merhaba arkadaşlar benim stajımın bitmesine 7 ay kaldı kısmet olursa mart 2006 da sınava gireceğim kaynak ihtiyacım var kitap cd web farketmez mailme atarsanız sevinirim tşk ederim

heerdeem' Alıntı:
mevlüt kardeş, sen sınavı kaçıncı hakkında ve ne kadar zaman çalışarak kazandın?

2004 haziran da okulum bitti. agustosta başvurdum ve kasımdaki sınavı kazandım.. yani ilk girişimde ve 80 puanla kazandım :wink:

sınava agustos ayından başlayarak sıkı bir çalışma sonucu kazandım..

erdem kardeş.. benim savunduğum nokta ; zamanında ve sistemli çalışmak..

sınava 2 sene yada daha fazla bi süre öncesinde hazırlanmaya başlamak
bence vakit kaybı..

bu benim görüşüm..

bende okulu haziranda bitirdim. bu arada belirtmek zorundayım. branşım iktisat. işletmenin son iki senesi sınav konuları noktasında bayağı avantajlı. kasım ayındaki sınava 1 ay gibi bir sürede kursa gitmeden 2 kitapx1500=3000 sayfa mevzuatı çalışarak ilk girişimde 63 puanla kazandım (bu arada 80 iyi puan, gerçekten tebrikler ve mesajında tek dokunan yer :wink: )

mevlutozarslan' Alıntı:
erdem kardeş.. benim savunduğum nokta ; zamanında ve sistemli çalışmak..

şimdi bakın. bir kere şunun altını çizelim. sınav olsun olmasın, 2 sene sonra olsun 4 sene sonra olsun. biz muhasebeciler zaten mevzuatı çalışmak zorundayız. sınavı kazanıpta kenara çekilen, yeterlilik sınavını bekleyen var mı? hayır bir şekilde büroda veya şirkette zaten işin içindeyiz.

ben şahsen bir muhasebe dergisini satır satır okuyorum. niçin ?! o muhasebe kültürünü alabilmek için. bunları sadece sınava bağlarsak ilerde alacağımız muhasebe bayrağı yerinde sayar

yinede sınava dönecek olursak ;sen başlama sınavına 3-3,5 ay ayırırsan 7 tane babalar gibi sınava ne kadar zaman ayıracaksın?!
kaldı ki bu soruları soran stajın belli bir noktasına gelmiştir....esasında söylenecek çok şey var ama maksad hasıl olmuştur herhalde.

saygıyla