fonradar

Stajyler Ücretleri

• Konbuyu başlatan delkem
  • Başlangıç tarihi
D

delkem

Ziyaretçi
Sayın stajyer arkadaşlarım tecrübe ve aldığınız ücreti paylaşmak ve piyasa ücret analizi yapmak isteyenler lütfen paylaşsın.. Ne kadar tecrübelisiniz ve ne kadar ücret alıyorsunuz? (Erkeğin maaşı sorulmaz diyenler yazmaya bilir)

Sevgi ve saygıyla...

Ynt: Stajyler Ücretleri

eylül 2009 da staja başladık fakat maaş aldığımız yok sigortada benden ner kadar gidecek bakalım ???

arkadaşlar merhaba ben mart ayında tek sınavda hepsini geçerek belgemi aldım kısmet olursa bugun de ruhsatı alcam.
kısa bişey anlatmak istiyorum size
2006 yılında uludağ üni. ekonometri bölümünü bitirdim
2006 kasım staja baslama sınavını kazandım çok aradım iş ama bulamadım
bi yer buldum hiç ücret almadan 3 ay çalıştım sigortamı da kendim yatırdım
mayıs 2007 de bi bi yer daha buldum burdan o zaman 500 tl alıyordum ama sigortamı yine kendim yatırıyordum
aradan 3 ay geçti ben orda muhasebe adına nerdeyse herşeyi ögrenmiştim ancak tek bi avantajım vardı ordaki asıl elemandım ben saolsun mali müşavirin bi sürü mükellefi vardı ama bilgisayardan bile anladıgını söyliyemem
neyse sonra bi yere başvuruda bulundum büyük bi şirket mülakata soktular geçtim 2007 ekim ayında orda işe basladım önce maaşım 750 idi mart 2009 da askerlik nedeniyle çıktım işten çıktığım tarihteki maaşım ise 1600 lira idi.martta sınava girdim askerde ögrendim geçtiğimi hepsinden güzel bi duygu insallah sizde hepiniz başarılı olursunuzz.

demek istediğim şu

sakın pes etmeyin maaşınız ne olursa olsun cebinize zararınız bile olsa psikolojinizi bozmayın emeğinizin karşılıgını mutlaka alacaksınız

tebrikler murat inş. bizlerde dediğin gibi başarılı olabiliriz :D

murat3417 ' Alıntı:
arkadaşlar merhaba ben mart ayında tek sınavda hepsini geçerek belgemi aldım kısmet olursa bugun de ruhsatı alcam.
kısa bişey anlatmak istiyorum size
2006 yılında uludağ üni. ekonometri bölümünü bitirdim
2006 kasım staja baslama sınavını kazandım çok aradım iş ama bulamadım
bi yer buldum hiç ücret almadan 3 ay çalıştım sigortamı da kendim yatırdım
mayıs 2007 de bi bi yer daha buldum burdan o zaman 500 tl alıyordum ama sigortamı yine kendim yatırıyordum
aradan 3 ay geçti ben orda muhasebe adına nerdeyse herşeyi ögrenmiştim ancak tek bi avantajım vardı ordaki asıl elemandım ben saolsun mali müşavirin bi sürü mükellefi vardı ama bilgisayardan bile anladıgını söyliyemem
neyse sonra bi yere başvuruda bulundum büyük bi şirket mülakata soktular geçtim 2007 ekim ayında orda işe basladım önce maaşım 750 idi mart 2009 da askerlik nedeniyle çıktım işten çıktığım tarihteki maaşım ise 1600 lira idi.martta sınava girdim askerde ögrendim geçtiğimi hepsinden güzel bi duygu insallah sizde hepiniz başarılı olursunuzz.

demek istediğim şu

sakın pes etmeyin maaşınız ne olursa olsun cebinize zararınız bile olsa psikolojinizi bozmayın emeğinizin karşılıgını mutlaka alacaksınız
tebrikler darısı başımıza :)

ben 26 yaşındayım izmir de yaşıyorum aöf işletme 4 yıllık lisans mezunuyum askerliğimi yaptım 5 yıl smmm bürosunda yardımcı eleman olarak 4 yıl şirkette depo ve sevkiyat sorumlusu olarak şu an 1 yıldır da smmm bürosunda çalışıyorum 600 tl + yol + yemek + ssk var anlaşılan ruhsatı alasıya bize sadece hayatı yoksulluk sınırında yaşamak var peki ya hayatımız boyunca ruhsatı alamazsak .....?

hepiniz şu an ki durumu gayet iyi biliyorsunuz oda köle taciri kıvamındaki meslek mensuplarını kollarken bizlere de dosya açtırma masrafı 1.500,00 tl + sınav paraları 150,00 tl birde sınavı 2 ilde yapıp üstüne yol masrafı bir de utanmadan cepten mesaj atıyorlar smmm staja başlama sınavı kursu 1.250,00 tl yok efendim soru cevap kursu 1.000,00 tl (sanki bizim ücret düzeyimizi artırıcı bir adım atmışlar gibi bu kadar yüksek fiyatlarda uçuyorlar bizim yararımıza hiç bir iş yapmıyorlar sınavı bile diğer illere bölmeyip belki yollarda bir kısmı telef olurda bir kaç defa daha 150,00 tl verir veya dosyayı yakıp yeni dosya açar 1.500.00 tl daha kaparız ... ) meslek mensupları eziyor bizde bari paralarını alabilirmiyiz diye plan yapıyorlar (zar zor aldığımız asgari ücretimizde bile gözleri var ) Ben de odaya diyorum ki bizlerin ücretlerini artırabiliyorsan artır bende açtığın tüm kurslara gelebileyim ... Yok mu bizi kollayacak bir sendika dernek falan biliyorsanız mail adresini verebilirmisiniz ...

yapacak bişey yok nedesek burada kalacak bir çözüm olmayacak tek yok var ya sonuna kadar gidecez yada başka bir meslek ile meşgul olup smmm tejrübe olarak kalacak

Çoğunluk sonunda yırtıcaz, bunun sonu selamet, belge aldıktan sonra hayatım değişecek beklentisi içine giriyor ancak çevremde gördüğüm belgeyi aldıktan sonra deneyimsizlikten, özgüven eksiklğinden, müşteri bulamamaktan ve daha doğrusu piyasada boşta adamın çokluğundan dolayı ne kadar kalifiyede olsa iş bulamamaktan mesleği yapamayan yada başka sektörlere giden bir sürüde insan var.

En son daha geçen hafta çalıştığım şirketin elektrikçisi geldi ben staj bitiyor diye sevinirken hayırdır dedi staj bitiyor dedim 2010 da belge alıcam, adam ilkin güldü sonra sen onamı seviniyorsun benim kızkardeşimde mali müşavir ama iş bulamadı şimdi halı satıyor çok sevinme dedi adam moralimi bozdu ancak benim işim Allahtan hazır.

Kısacası ücret önemli ancak şuan ücret düşünüleceğine SMMM olduktan sonra ne yapılacağı düşünülse bence daha faydalı olur.
Belge aldıktan sonra bir altyapı yoksa, kesin garanti girilecek bir iş yoksa, gelecek kesin defterler yoksa, belge anca duvara asılır başkada bir işe yaramaz.
İş bulmayı kolay olarak gören varsada 6 yılık SMMM arkadaşım 2 ay önce YMM yanında bir denetim şirketinde işe başladı ve 150 tane SMMM arasından seçildim adamın masası SMMM CV leri ile doluydu dedi adamın aldığı maaşda 2700 TL öyle atla deve bi rmaaşda değil, yani ekmek belge aldıktan sonra aslanın ağzından çıkıyor başka bir tarafına gidiyor işler belge aldıktan sonra dahada zorlaşıyor.