Stok affı beyanı hk.

S_aday

Katkı Sunan Üye
Merhabalar;

Bir firmamız stok affına girmek istedi ve gerekli çalışmalar yapıldıktan sonra çıkartılan envanter listesiyle (arttırılan kadar) bdp programına ürünleri tek tek girerek beyan ettik. ve vergi Dairesi tarafından karşımıza beyanname ve tahakkuk kesildi. Kesilen tahakkukun ödeme tarihi 30.06.2011 yazıyor. Çıkan vergi tutarıda 30.000 TL. (vergi türü kodu:4220 S10K)

Kafamda birtakım sorular oluştu?

1-Ben beyannameyi 07.05.2011 de verdim. Stok kaydını hangi tarihte yapacağım. Mayıs ayında mı? haziran ayında mı?

2 - 2 Nolu kdv vermek zorundamıyım. ? Çünkü bana vergi dairesi tahakkuk çıkardı. ben o tahakkuku o tarihte ödersem üstüne 2 nolu kdv beyan edersem mükerrer vergi ödemek zorunda kalmaz mıyım?

3- Envanter listesini ben stok beyanı listesinde tek tek yazarak yolladık. tekrardan vergi dairesine bildirime gerek var mı?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler

Ynt: Stok affı beyanı hk.

Tekrar Merhabalar;

Yukardaki bahsettiğim konuyla ilgili çalışma yapan arkadaşlar varsa paylaşımlarınız için şimdiden teşekkür ederim..

Merhaba,

1-Stok kaydını 07.05.2011 yani tahakkuk tarihinde yapacaksınız.
2-2 nolu KDV vermeyeceksiniz ,dediğiniz gibi zaten kdv'sini ödüyorsunuz.
3-Vergi dairesine ayrıca bir envanter bildirimine gerek yok.

Selamlar

Mevcut uygulamayı eczane mükellefim için yapacağım. Fakat farklı ürün sayısı çok fazla. 42 sayfa tutuyor excelde. Bunun yerine tek kalemde ilaç yazıp vereceğim. Envanter listesini de vergi dairesine dilekçe ekinde vereceğim.

Tek tek o kadar kalem girilmez yoksa. Kolay gelsin

Vergi dairesine dilekçe ekinde vermek mecbur ama bunu unutmayın.