fonradar

Şubat Ayında Çıkan İşçi İçin Eksik Gün Bildirimi

Herkese iyi günler.Ocak/2010 tarihinde işe girmiş bir işçimiz 09.02.2010 tarihinde 1 gün ücretsiz izin kullanmış ve 11.02.2010 tarihinde işten ayrılmıştır.Brüt ücreti 729,00TL dir.Eksik gün bildirimi yapıcam.Yalnız İAB de prime esas kazanç tutarını ve prim gün sayısını nasıl göstericem malum şubat ayı 28 gün.Ayrıca bir işçimiz de 2002 yılında işe girmiş ve şubat ayında 5 gün devamsızlık yaparak 09.02.2010 tarihinde işten çıkartılmıştır.Brüt ücreti onun da 729,00TL dir.Prim gün sayısı ve prime esas kazanç tutarı ne olmalıdır İAB de yardımcı olursanız sevinirim.İlk defa eksik gün bildirimi yapacağımdan dolayı herhangi bir hataya maruz kalmamak için yardımlarınızı bekliyorum.Şimdiden teşekkürler...

Ynt: Şubat Ayında Çıkan İşçi İçin Eksik Gün Bildirimi

Şubat ayı tam çalışılırsa 30 gün üzerinden alınır
fakat 1 gün bile eksik çalışılırsa 27 gün olur 29 olmaz
1.durumda kaç gün çalıştı ise o kadar gün hesaplanır 10 gün çalıştı ise 729/30*10 gün ile bulunur
2.durum 9-5=4 gün çalışmıştır 729/30*4

Ynt: Şubat Ayında Çıkan İşçi İçin Eksik Gün Bildirimi

yanıtınız için tşkler apaçi ben dediğiniz şekilde yaptım ama personel programında puantajı yaparken başka türlü hesaplıyor.O yüzden hata yaptığımı sandım..Yarın tekrar bi denicem bakalım eğer olmazsa sgk il müd.aramam gerekecek..İyi akşamlar