süresi dışında verilen ek aylık bildirge cezaları

merhaba arkadaşlar!

ben G.O.Paşa sigorta müdürlüğüne 2004/03 dönemi kapsayan 2004/05 döneminde ek aylık sigorta bildirgesi vermiştim. Ancak Firmama bu süresi dışında verilen ek ssk bildirgesi ile ilgili İPC gönderildi. Şöyleki; vermiş olduğum ek aylık ssk bildirgesinde aylık matrah tutarı yok ödenecek prim tutarı yok. Sadece bu dönemde işten ayrılan personel sayısında 1 kişilik bir ekleme yapmama rağmen buna asgari ücretin 1/8 tutarında İPC kesip göndermişler. Enson çıkan SSK kanunda madde 51/c-3 maddesindede bu şekilde bir tanım var ancak daha önceki ssk kanununda süresi dışında verilen ek bildirgelerde bir matrah sınırı vardı buna güvenerek bu ek bildirgeyi verdim. Sizlere sorum şu yeni çıkan kanunun yukarıdaki bendinde bu açıklama olmasına rağmen herhangi bir örnek olayınız veya bu İPC yi kaldırttırabilme olanağım olabilirmi?
ilginize şimdiden teşekkür ederim.

merhaba,
2004/03 dönemine ait beyannameyi 13.04.05 de kuruma verdim.primide ödendi.05.05.05 tarihinde giriş tarihi yüzünden bir düzeltme verdim.
aynı cezayı bizede gönderdiler.bir dilekçe yazdık, asıl bildirgeyi süresi içersinde kuruma verdiğimiz filan yazdık.cezayı kaldırdılar.bende benden geçtim ama cezalar az da değil.bence sizde aynı dayanakla itiraz edin.ki sizin primi etkileyen bir durumda yok.iyi günler