Süresinde aylık bildirge düzeltmek

Aylık bildirgeyi onayladıktan sonra çıkış gün de hata olduğunu fark ettim.(sgk çıkışı internetten yapıldığı halde bilgisayara işlenmemiş.) gereken düzeltmeyi nasıl yapabiliriz.

Ynt: Süresinde aylık bildirge düzeltmek

SÜRESİ İÇİNDE 23 ÜNE KADAR internetten sadece o kişinin kayıtını iptal edip
onun için ek bildirge tekrar göndererek düzeltebilirsin

Teşekkür ederim.
Fakat ben tüm bildirgeyi iptal etmişim.şimdi hepsine ek vermem gerekiyor sanırım. herhangi bir ceza durumu yok sanırım. birde iptali onayladığım halde bildirgedeki personellerin hizmet dökümlerine baktım kasım 2009 günleri gözüküyor. girdiğim ek bildirge mükerrer olmaz değil mi?
teşekkürler

Eğer hepsini iptal etmişsen tüm bildirgeyi ek olarak vereceksin sigorta hizmet listesinde ise 11. aya ait 3 tane 30 günlük süre görünecek 01A (asıl) 01I (İptal) 01E (ek) olarak. cezai bir durum yok.

Sadece fazladan damga vergisi ödersiniz. +- prim günü düzeltmesine göre prim farkı.

merhaba arkadaşlar
aralık ayının tahakkukunu dün aldım.ancak bir personelin maaşında değişiklik olduğu için aralık bordrosunu tekrar yapmam gerekiyor.Bu durumda prim tutarları değişicek.bu personel için ek bildirgemi vermem gerekiyor.
Teşekkür ederim.

Süresi içinde olduğundan, ilgili kişi için iptal verip ek bildirge ile olması gereken bildirimi yapabilirsiniz.

cevabınız için teşekkür ederim.Peki ipc oluşur mu?

Bildirge verme süresinde olduğundan ipc olmaz