fonradar

Tam ay raporlu olan çalışanın aylık prim ve hizmet belgesinde olmaması

HZLS_İK

Tanınmış Üye
tam ay raporlu olan çalışan aylık prim ve hizmet belgesinde çıkmıyor. Bende hiç çalışması olmadığı için normaldir diye düşünüp üzerine düşmedim. Listede kimlik bilgileri ve kazanç sıfır olarak gösterilmesi gerekirmiydi..?

Ynt: tam ay raporlu olan çalışanın aylık prim ve hizmet belgesinde olmaması

Kişi işten ayrılmamışsa APHB de gösterilmesi gerekir.Eğer tam ay raporlu veya ücretsiz izinli ise Ücret , İkramiye Kısmı 0 , Gün 0 , Eksik Gün Sayısı 30 , Eksik gün nedeni raporlu veya ücretsiz izinli gibi ilgili madde numarası belirtilmesi gereklidir.

Ynt: tam ay raporlu olan çalışanın aylık prim ve hizmet belgesinde olmaması

Hizmet listesinde ısmı gozukur primi sıfır gozukur tahakkukda ise toplam işçi sayısında gözükmez olması gereken budur.

Ynt: Tam ay raporlu olan çalışanın aylık prim ve hizmet belgesinde olmaması

gcatar ' Alıntı:
Hizmet listesinde ısmı gozukur primi sıfır gozukur tahakkukda ise toplam işçi sayısında gözükmez olması gereken budur.

isim yok , ama eksik gün bildirimi gönderirken raporlu olduğunu gösteren evrakları gönderdim. Ve ben yıllar önce de bi çalışan için böyle yapmıştım. sanırım bi problem olsaydı şimdiye gelirdi dimii ???

Bizim de bir personelimiz var yaklaşık 8 aydır raporlu kanser tedavisi görüyor. Dolayısı prim yatmıyor sizin sorunuzu cevap yazmadan önce hizmet listesine baktım ad soyadı yazıyor prim sıfır ve tahakkuk fişindeki toplam personel sayısına dahil edilmiyor sistem tarafından.

HAZELSU ' Alıntı:
tam ay raporlu olan çalışan aylık prim ve hizmet belgesinde çıkmıyor. Bende hiç çalışması olmadığı için normaldir diye düşünüp üzerine düşmedim. Listede kimlik bilgileri ve kazanç sıfır olarak gösterilmesi gerekirmiydi..?

Yanlış mı hatırlıyorum sanki geçen sene bu soruyu yine mi sormuştunuz?

APHB göstermeniz gerekirdi.

HAZELSU ' Alıntı:
isim yok , ama eksik gün bildirimi gönderirken raporlu olduğunu gösteren evrakları gönderdim. Ve ben yıllar önce de bi çalışan için böyle yapmıştım. sanırım bi problem olsaydı şimdiye gelirdi dimii ???
E-bildirgenin ilk uygulama zamanlarında aylık kazancı sıfır olanlar gösterilmiyordu. Kazanç sıfırsa listeden silmek gerekiyordu. Ama kısa bir zaman sonra(Zamanını hatırlamıyorum) bu uygulamadan vazgeçildi. Arkadaşların söylediği gibi listede isminin gözükmesi gerekiyor...

NİSANLI ' Alıntı:
HAZELSU ' Alıntı:

Yanlış mı hatırlıyorum sanki geçen sene bu soruyu yine mi sormuştunuz?

APHB göstermeniz gerekirdi.

zannetmiyorum , eğer öyleyse bile hafızanıza hayran kaldım doğrusu...

redice ' Alıntı:
HAZELSU ' Alıntı:
E-bildirgenin ilk uygulama zamanlarında aylık kazancı sıfır olanlar gösterilmiyordu. Kazanç sıfırsa listeden silmek gerekiyordu. Ama kısa bir zaman sonra(Zamanını hatırlamıyorum) bu uygulamadan vazgeçildi. Arkadaşların söylediği gibi listede isminin gözükmesi gerekiyor...

anladım , neyseki eksik gün bildirimi o zaman devam ettiği için göndermiştim. Ben bu durumu çok kurcalamasam iyi olacak sanırım , olan oldu artık bundan sonrakilere dikkat ederim. çok teşekkürler arkadaşlar , elleriniz dert görmesin :)

Şöyle bir sorun çıkabiliyor, diyelimki o Hizmet listesinde göstermediğiniz o kişi işten ayrıldı, ve son dört ayına baktığında işkur o dört ayda hizmet listesinde görünmüyor.. Bu durum kişinin işsizlik maaşı almasına engel, hiç bir şekilde alamıyor tabi tekrar biyerde çalışıp 4 ayını gösterdikten sonra çıkış sebebine göre yeni işyerinden alabilir.. Bilmem anlatabildimmi, başımıza geldi böyle bir durum, Hizmet listesinde göstermeye dikkat edin, olan olmuş zaten çalışmaya devam ediyordur o kişi sorun olmaz

Bir çalışanımızı doğum istirahati boyunca ücret almadığı için APHB'de göstermedik. Bu güne kadar bir sorun ve geri bildirim almadık.

Hala işyerinizden çıkışı yapılmadığı ve çalışıyor göründüğünden bildirgede göstermeniz gerekli, doğrusu budur.

kaya19811 ' Alıntı:
Şöyle bir sorun çıkabiliyor, diyelimki o Hizmet listesinde göstermediğiniz o kişi işten ayrıldı, ve son dört ayına baktığında işkur o dört ayda hizmet listesinde görünmüyor.. Bu durum kişinin işsizlik maaşı almasına engel, hiç bir şekilde alamıyor tabi tekrar biyerde çalışıp 4 ayını gösterdikten sonra çıkış sebebine göre yeni işyerinden alabilir.. Bilmem anlatabildimmi, başımıza geldi böyle bir durum, Hizmet listesinde göstermeye dikkat edin, olan olmuş zaten çalışmaya devam ediyordur o kişi sorun olmaz

zaten 4 ay doluyor ekim ayı ile birlikte ve işlerimiz çok yoğun olduğu için çıkış olmayacak.

SGK işlem yönetmeliğine göre tam ay raporda olsa, ücretsiz izin de olsa sıfır gün ve kazanç olarak bildirgede yer almalıdır. Fark edilmesi durumunda ek bildirge istenecektir.

g705 ' Alıntı:
SGK işlem yönetmeliğine göre tam ay raporda olsa, ücretsiz izin de olsa sıfır gün ve kazanç olarak bildirgede yer almalıdır. Fark edilmesi durumunda ek bildirge istenecektir.

+1