Tarım bağkur

Sayın Yetkili

01.06.1965 doğumluyum
01.03.1983 ssk girişim var 475 gün toplam
1986,dan itibaren 1646 Tarım bağkurum yatmaktadır.
askerlik ödemesi ne kadar? kaç gün sayılır 18 ay yaptım..
Tarım bağkurdan ssk,ya geçişte tarım yatırdığım için emeklilikte maaş düşermi sorum bu. teşekkürler.
Ayrıca tarım bağkurluyken bir işyerine ortak oldum esnaf bağkuruna geçmem şartmı halen tarım ödemekteyim.
7 ay gibi bir zaman oldu bu süreç..

Ynt: Tarım bağkur

İki ayrı kurum kapsamında prim ödemekten uzak durmalısınız. Emekli maaşının fazla olmasına en büyük etken prim tutarının fazla olmasıdır. SSK şartları ile emekli olursanız maaş yüksek olur. Askerlik borçlanmasının aylık en düşük prim tutarı 2010 yılının sonuna kadar 243.36 TL. dır. Her yıl asgari ücrete bağlı olarak artar.

açıklama için tşk ederim. Şimdi son 3.5 seneyi beklemeden bügün itibarı ile ssk,yamı geçeyim? ssk,dan emekli olmak istersem 6.5 yılım daha var.

Bugünlerde veya son 3,5 yıldan 1 ay önce geçmenizde bir fark yok. Şartlarınıza göre şekillendirebilirsiniz.

Saygıdeğer Arkadaş
Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. Anladığım şu Tarım bağkurdan ssk,ya geçiş yaptımmı benim emekli maaşım diğerlerinden tahmini 80,90 Tl arası az olacak açıklamanızı bu şekilde anladım.

Ben, bağlanacak emekli maaşı için bir rakam belirtmedim, belirtmek de prensibim değildir. Emekli maaşının tutarına etki eden unsurlar prim tutarının fazla olması ve ödenen süredir.