Tasarrufu Teşvik

Zahiri

Katkı Sunan Üye
selam,
bir arkadaşım var ve 15/01/1999 tarihinde ilk işe girişi var.bu 2000 yılının ocak ayının sonunda işten ayrılmış.bu 15/01/1999 dan 31/01/2000 tarihine kadar tasarrufu teşvik kesintisi olmuş.(elinde kartı bile var)ancak ziraat bankasına gidip sormasına rağmen hesabında para olmadığı söyleniyor.ne tür bir yol izleyelim.hakkını da almak istiyor.bir yol gösterirseniz sevinirim....
teşekkürler....

Zahiri' Alıntı:
selam,
bir arkadaşım var ve 15/01/1999 tarihinde ilk işe girişi var.bu 2000 yılının ocak ayının sonunda işten ayrılmış.bu 15/01/1999 dan 31/01/2000 tarihine kadar tasarrufu teşvik kesintisi olmuş.(elinde kartı bile var)ancak ziraat bankasına gidip sormasına rağmen hesabında para olmadığı söyleniyor.ne tür bir yol izleyelim.hakkını da almak istiyor.bir yol gösterirseniz sevinirim....
teşekkürler....

Arkadaşınızı çalıştığı işyeri tarafından Tasarruf Teşvik kesintilerini txt formatında diskete hazırlıyarak Ziraat Bankası vermesi gerekiyor..Tabii kesinti yapılan ayların vesair belgeleri ekliyerek.Alo Maliye.com da Tasarruf Teşvik Proğramı vardı ama o proğramı siz bir araştırın.
Kolay Gelsin..

merhaba

yukarıda ki soruya ilaveten;
matbu dilekçe ile başvurmama ragmen tasarruf teşvik numarasını öğrenemedim
internette öğrenebileceğim bir site varmı ? varsa ardesini verebilir misiniz?..

teşekkürler

Şimdi Ziraat bankasını aradım.Maalesef İsim olara numara bulunamıyormuş.Nette de böyle bir uygulamanın bulunmadığını zannediyorum.
Kolay Gelsin..

AyAşAr' Alıntı:
merhaba

yukarıda ki soruya ilaveten;
matbu dilekçe ile başvurmama ragmen tasarruf teşvik numarasını öğrenemedim
internette öğrenebileceğim bir site varmı ? varsa ardesini verebilir misiniz?..

teşekkürler

Merhaba,

İnternetten böyle bir bilgiye ulaşamazsınız.
Ankara'dan öğrenmeniz gerekecek.

Sayın Zahiri;

Ziraat Bankasından ilgili hesabın dökümünü alın.Tabi ki sıfır gözükecek.Bu döküm ile işverene başvurun.
İşveren
1-ilgili ayların dökümünü disket ortamında hazırlayacak,
2-Üç aylık icmal formunu,
3-Ödeme dekontlarını,
4-İmza sirkülerini,
5-Başvuru dilekçesini,
6-Aylık Bildirim Formlarını,

Hazırlayıp, T.C. Ziraat Bankası Genel Müdürlüğü / TTF Nemalar Bölümüne Tandoğan/ANKARA' ya gönderecek.

Kolay gelsin.

TEŞEKKÜRLER

HERKESE TEŞEKKÜRLER.KISA SÜREDE BU KADAR KİŞİNİN İLGİSİNİ ÇEKECEĞİMİ DÜŞÜNMEMİŞTİM.İLGİLENEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM...

Re: TEŞEKKÜRLER

Zahiri' Alıntı:
HERKESE TEŞEKKÜRLER.KISA SÜREDE BU KADAR KİŞİNİN İLGİSİNİ ÇEKECEĞİMİ DÜŞÜNMEMİŞTİM.İLGİLENEN HERKESE TEŞEKKÜR EDERİM...

Sayın Zahiri;

Zaten Alomaliyenin farkıda bu olsa gerek dimi...

Kolay gelsin.

merhaba
bende aynı sıkıntıyı duyuyorum
üstelik tasarrufu teşfik numaramıda bilmiyorum int.araştırdım numaramı bulabilecek bir siteye rastlamadım. ziraat bankası şubesine de gittim yardım için bana bir telefon numarası verdiler ancak telefonu günlerce aradım ancak sonuç yok ya cevap vermiyorlar yada meşgul uyarısı çıkıyor bende tasarrufu teşvik servisi tandoğan ankara adresine bir dilekçe gönderdim eğer dilekçeme cevap gelirse işlem olarak bu numara ile ziraat bankasına başvurmam gerekiyormuş
başka bir yol önerende olursa cok sevinirim

saygıalrımla