Taşeron Firmaların İşçi Girişlerinde Bir Aylık Bildirim Süresi

Sayın yetkili niğde aksaray'da taşeron olarak işyeri tesçil ettirdik. ve sigortalı çalıştırmaya 01.05.2009 olarak başlayacağımızı belirttik. Aynı günde sgk işveren şifremizide aldık. Fakat biz yanılgıya düştük ve işe giriş bildirgelerini 04.05.2009 tarihinde 01.05.2009 olarak verdik. Şu anda bize ceza geldi. Bizim bu cezadan kurtulma durumumuz varmı, biz sigortalı çalıştırmaya 01.05.2009 tarihinde başlayacağımızı beyan etmemize rağmen işe girişleri 04.05.2009 tarihinde 04.05.2009 olarak verseydik yine ceza kesilirmiydi. Şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum.

Ynt: taşeron firmaların işçi girişlerinde bir aylık bildirim süresi

Forumda defalarca taşeronlarda 1 aylık sürenin olamdığını yazdım. Taşeronlar ana firmanın işv. nosunu kullandıkları için yeni işyeri açılışı olarak görülmüyor. SGK yapacağınız itiraz reddedilecektir. Mahkeme yolunu deneyebilirsiniz ancak sonuç alma ihtimaliniz düşük. Sigortalının 04/05/2009 işe başlamasını en geç 03/05/2009 bildirebilirsiniz.

Ynt: Taşeron Firmaların İşçi Girişlerinde Bir Aylık Bildirim Süresi

cerman ' Alıntı:
Sayın yetkili niğde aksaray'da taşeron olarak işyeri tesçil ettirdik. ve sigortalı çalıştırmaya 01.05.2009 olarak başlayacağımızı belirttik. Aynı günde sgk işveren şifremizide aldık. Fakat biz yanılgıya düştük ve işe giriş bildirgelerini 04.05.2009 tarihinde 01.05.2009 olarak verdik. Şu anda bize ceza geldi. Bizim bu cezadan kurtulma durumumuz varmı, biz sigortalı çalıştırmaya 01.05.2009 tarihinde başlayacağımızı beyan etmemize rağmen işe girişleri 04.05.2009 tarihinde 04.05.2009 olarak verseydik yine ceza kesilirmiydi. Şimdiden ilginiz için teşekkür ediyorum. İyi çalışmalar diliyorum.
Öncelikli olarak 01/05/2009 tarihinde kaç kişi çalıştıracağınızı belirtmiş iseniz o işçi kadar ceza yersiniz ayrıca faaliyet konunuz önemli inşaat işi ise aynı gün işe başlama verebilirsiniz bunda ceza olmaz aynı gün bildirebilirsniz.

Ynt: Taşeron Firmaların İşçi Girişlerinde Bir Aylık Bildirim Süresi

İPC bildirimde yazılan kişi sayısına değil geç verilen işe giriş bildirimine göre kesilir.