Taşeronun işi biterse, tazminat alabilirmiyiz.?

arkadaşlar ben 5 seneden beri devlet hastanesi bilgisayar firmasında çalışıyorum.bu sene ihalesi yapılacak eğer ihaleyi kaybedip giderse firma tazminat iddaa edebilir miyiz. bide bu firma işe girerken evrak imzalattı ve her yıl ssk ya girdi çıktı yaptı hakkımız var mı? yardım

Konu başlığı ve içeriğinde Büyük Harf kullanmak yasaktır.!
Lütfen Forum Kuralları' na uyunuz.!

Ynt: Taşeronun işi biterse, tazminat alabilirmiyiz.?

Hakkınız var

hakkımız varda dediğim gibi her yıl girdi çıktı yapıyo felan bi hak iddia edebilir miyiz? mesela izmir firması nerden bulcaz bu insanları mahkemeye versek felan alır mıyız bide ne kadar alabiliriz

Adresi yokmu firmanın sadece İzmir mi yazıyor?

Hakkınızı ne kadar yediyse okadarını temerrüt faizi ile ibrlikte alırsınız.

Girdi çıktı yapsın o dönemlerde çalıştıysan ve bunu ispatlaman önemlidir.

Bu tip konuları detayları ile birlikte bir avukatla görüşmeniz daha faydalı olacaktır. Arada hukuksal kazalar olsada hukuk devletinde yaşıyoruz.

adresi felan var herşeyi şuan hastane ile sözleşmeside var zaten ama 31.12.2011 de gidebilir ihaleyi alamazsa gittikten sonra demek istedim ben çok saol kabaca bi hesap yapmak lazım aslında hakkımızı yedirmeyelim (aslında 2006 yılında işe girdim o zaman aşka bi firmadaydım ve sonradan bilgisayar şirketine geçirdi idare yaklaşık 5 yıllık bi emek var ortada neden firma yesin emeğimizi zaten üzerimizden dünyanın parasını kazanıyolar) :(

Olduktan sonra durumu değerlendirmek daha doğru olur.