Tasfiye Halinde Limited Şirket Kurumlar Beyannamesi

Merhaba meslektaşlar.herkeze hayırlı günler ve kolaylıklar.Benim bir konu hakkında görüşlerinizi almak istiyorum.

Tasfiye halinde bir limited şirketimiz var 2011/Kasım ayında tasfiyeye girdi.11.ay sonuna kadar Tasfiyeye giriş beyanını hazırladık ve daha yeni içeri verdik.Vergi Dairesi Nisanda gel demişti o yüzden.6.000 tl ödeme çıktı.
Ben son dönem 2011/4.dönem geçici vergiyi sadece 12.ayın hesaplarına göre verdim ordada ödeme çıktı.2.500 TL
Şimdi 2011 Kurumlar vergisi beyannamesi vereceğim sanırım.Bu ay içerisinde.Komple 12 aylık hesaba göremi vereceğim ve ödediklerimizide düşeceğim sanırım.tam olarak yapmam gerekenleri öğrenmek istiyorum.
İnşallah anlatabilmişimdir.
Yardımcı olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

Ynt: Tasfiye Halinde Limited Şirket Kurumlar Beyannamesi

sabosabo ' Alıntı:
Ben son dönem 2011/4.dönem geçici vergiyi sadece 12.ayın hesaplarına göre verdim ordada ödeme çıktı.2.500 TL
12/2011 dönemi 1.tasfiye dönemidir. 217 sayılı Gelir vergisi Genel tebliğine göre tasfiye döneminde geçiçi vergi verilmez.
2011/4 dönem geçiçi vergi kıst dönem faaliyete ilişkin verilmeliydi. Yani 2011/11 ay ve öncesine ait olmalıydı.

2011 Yılı Kurumlar Vergisi beyannamesi kıst dönem ve 1. tasfiye dönemi için ayrı ayrı verilecektir.
Buna göre 01/12/2011 tarihinde tasfiyeye girdiğinizi varsayarsak;
01.01.2011-30.11.2011 dönemi ksıt dönem kurumlar vergisi beyannamesi Takip eden dördüncü ayın 25.ne kadar ilgili Vergi dairesine verilmelidir.
01.12.2011-31.12.2011 dönemi ise 1. tasfiye dönemidir. Nisan aynın 25.ine kadar verilmelidir.
Diğer tarafdan 2011/4 dönem geçiçi vergiyi düzeltmeniz halinde kıst dönem kurumlar vergisinde mahsup olarak kullanabilirsiniz.

Ynt: Tasfiye Halinde Limited Şirket Kurumlar Beyannamesi

iyi çalışmalar herkese..
tasfiyeye giren şirket fatura v.b. kıymetli evraklarını hangi aşamada v. dairesine teslim etmelidir? tasfiye süresince demirbaş satışı v.s. işlemler yüzünden ft. kullanmak durumundayız çünkü?