fonradar

Tazminatimi Alabilir miyim ?

Merhaba. 27 kasim 2014 tarihinde hala calismakta oldugum devlet kurumuna 2 yil sozlesmeli taseron personel olarak is baslangici yaptim. Kuruma gelen yazida ayni isveren firmayla sozlesme yapilip 2 yil kadar daha calisacagim soylendi. 27 kasim 2016 tarihinde ilk 2 yillik sozlesmem bittigi icin 2 yillik tazminat hakkimi alabilir miyim? Bunu neden soruyorum cunku isveren sirket "nasılsa sozlesme yenilenecek bu 2 yillik tazminatinizi sonraki sozlesme bitiminde toplu alirsin" teklifini yapabilir mi? Yapmaya hakki var mu? Ben bu 2 yillik tazminatimi almak ve sonrasında sozlesmeyi yenilemek isterim. Simdiden cevaplariniz icin tesekkur ederim.

Sözleşmeniz yenilenmez ve işinize son verilir , artık orada çalıştırılmazsanız tazminatınızı alabilirsiniz.

Eğer 2 yıllık belirli süreli sözleşme yapıldı ise sözleşme bitiminde hiç bir tazminat alamazsınız.

Merhaba arkadaslar. İstifa ederek istwn ayrıldım. İçerde yillik iznim kaldi. İhbar suresini kullanmak istemedim. Sirket ihbar suremi benden yazili bir evrak almadan yatacak olan kismi maasimdan kesmiştir. Kesilen parayi geri alabilirmiyim

Merhaba arkadaslar. İstifa ederek istwn ayrıldım. İçerde yillik iznim kaldi. İhbar suresini kullanmak istemedim. Sirket ihbar suremi benden yazili bir evrak almadan yatacak olan kismi maasimdan kesmiştir. Kesilen parayi geri alabilirmiyim
Mahkemeye başvurup kazanarak geri alabilirsiniz, sonra o da dava açıp ihbar süresine uymadığınız için aldığınız o parayı geri alabilir üzerine dava masraflarını da ödemek zorunda kalabilirsiniz.
İşverene yazılı olarak işten ayrılacağınızı bildirmişmiydiniz?