fonradar

Tazminatsız Gönderecekler

Merhaba , öncelikle iyi günler diliyorum.Bu maile atacağınız veya söyleycegınız en ufak kelıme bıızm ıcın cok cok onemlı cunku yardımınıza ihtiyacımız var.
Bir operatör firmasının 5 yıllık çalışanıyım.Bu 5 yıllık süreçte şirketin bir çok bölümüne destek olarak gönderıldım belrli zaman aralıklarında 5-8 ay arasında farklı bölümlere destek oldum.Bu 5 yılık sürecin 4 yılına kadar şirketinj bordrosuyla maaşımı alırken şirket tum hakları ile grup şirketine devr etti.Ve bu surecte İstanbuldaki lokasyonumuzda işten çıkarılmalar ,istifalar ve bölmüleri kapatmaya başladılar çuknu artık farklı firmalarda eleman çalıştırakrar yada dogu bolgesıne veya farklı sehırlere cagrı merkezı acarak İstanbul lokasyonunda eleman almamaya ve azaltılmaya başlanıldı.Benım 4 küsür yıldır çalıştıgım esas bölümüm kapatıldı ve ben ve yaklaşık 15 kişiyi başka bir bölüme istegımız dısında gecırıldık.Yenı bolumuzde bız fazla maas alırken o bölümün eski calısanları daha az maaş almakta.Ve bız geldıgımzden bu yana zaten huzursuzlar ve hakları ıtıbarıyle maaş durumuna kendı ıclerınde ıtıraz edıyolar bu bizide herkesıde sonuc olarak huzursuz etmektedır.Şu an çalıştıgımız bölümüğnde yakın zamanda ancak tarıh bılınmemekte olup kapatılacagı bılgısı surekllı soylenmektedır.% yıllık süreçte şirketin İnsan Kaynakları çalışan işçileri aylık 100 puan üzerinden degerlerdırmeye almaktadır.100 puan uzerınden performans degerlendırmen 60 ın altında ise İnsan Kaynakları her ay için sana bir uyarı vermektedir ve bu uyarıların son 6 ay ıcınde 3 tane alınması durumunda iş hakdınızın feshıne karar verip işten çıkarken farklı bir sebep göstereek TAZMNAT ile çıkarttırmıştır.Takii son 1 aya kadar şirketın kuruldugu surecten beri bu şekilde çıakrıtlarak işçinin lehine karar verıp çıkarıldılar.İş yerınde huzursuz veya çıkmayı dusunen bır cok çalışan 3 uyarı alarak çıkmaya ve tazmınat alark cıkmaya devam ettıler ancak şirketin direktorlerı ve ınsan kaynakları buna dur demek ıcın bu ay faalıye gecırdıklerı yenı sıstemle bız artık bunu uygulamıyoruz istersenız kendınız istifa edın demektedır.
5 yıldır çalışan ve benım gıbı onlarca işçi şu an şirkette huzursuz ve dogru verımlılıkte bu olanlardan dolayı çalışamamaktadır.şirketin bişr anda böyle bır karar alması bizi yıkmıştır.Biz tazminatımızı nasıl geri alabılırz.Bu 5 yıllık zaman zarfında bir çok deneyım kazanmama ragmen benı daha uzman bölümlere başvurularıum sonucu geçirelemdım .Tek çarem şirketten çıkmak ve hakkım olan paramı alabılmek cunku hayatım emegım ve herseyım buna baglı.Benım gıbı su an bir çiok çalışan magdur durumdadır.
Lütfen sizden bir yol göstermnızı istiyoruz .Daha once yapılan bır sıstemın şu an degısıtırlmesı ve istersenız acelenız varsa kendınız istifa edersınız durumuna getırmeleri biiz yıpratmıstır.Hergun şirkete bu stresle gıtmekteyız ve ne yapacagımızı bilemiyoruz.

Saygılarımızla .İyi Çalışmalar.

Yeni bölüme geçmenizle çalışma şartlarında bir değişiklik oldu mu?
İşyerinin değiştirip bizi mağdur ettiği dediğiniz durumda şu an için herhangi bir yanlış nokta yok.