fonradar

Tazminatsız İşten Çıkarıldım

merhabalar

arkadaslar sırket bana bı ıhtarname yolladı ve savunma ıstedı ıhtarme de 11.05.2015 12,05,2015 tarıhlerınde ıs yavaslatma eylemınde bulundugunmuz 13 14 15, 05,2015 tarıhlerınde ıse cıkmadıgım ıcın savunmamı ıstedı ben mobıl calısan bırıyım ben baz ıstasyonlarının arızalarına mudahalede bulunuyorum onun ıcın benım sabah evden cıkıp gıttıgım bır sırket yok benım ekıp sefım benı arayıp arızaya cıkacagımızı soluyor o benı bılgılendırıyor ayın 11 12 sınde arıza olmadıgı ıcın ıse cıkmadık ayın 13 unde 2 ayrı koyde bulunan baz ıstasyonlarında arızamız vardı ve mudahele ettık ayın 14 unde ekıp sefım yanıma gelıp sırketten arandıgını bundan sonra benı ıse cıkartmamasını soylendıgını soledı bende buna gore bu yazdıklarımı yazdım savunmamı yolladım her ayın bırınde hesaplanıyor maaslarımız ve ay sonunda bana 12 gunluk maas yattırıldı vebugun11 06 2015 sabah bana bı zarf geldı noter tastıklı bır ıs akdı feshı dıye bu fesıhte ayın 11 12 sınde ısım olmadıgı 13 unde ıse cıktıgımı 14 15 ınde ısımın olmadıgı yazılmıs ayın 18 19 20 sınde ıse cıkmadıgım soylenmıs ve 25 maddeden ıs akdım fesh edıldıgı yazıyor

arkadaslar bu ıslerden anlayan arkadaslar lufen cevaplasın sımdı ayın 14 dunde sırket ekıp arkadasımı arayıp benı ıse cıraktmamasını solemıs ve sımdıde bana 18 19 20 mayısta ıse cıkmadıgımı beyan edıyor ve ıs gereclerını hor kullandıgımı ıs gereclerıne zara verdıgımı soluyor bu soylenenlerın hepsı yalan kendılerını kurtarmak ıcın tazmınat vermemek ıcın uydurdukları sozler sahıtlerımde var mahkemeyede verıyorum yarın ne kadar surer ne konularda dava acabılırım artı 12 gunluk maas yatırılmıs yanı 12 mayısta ısten cıkarılmısım gozukuyor ama 13 mayısta ıse cıkmısım ve kendılerıde noterden gonderdıklerı yazı ıle kabul etmısler bunu 18 19 20 mayıstada ıse cıkmamısım dıye yazılmıs o zaman bana 20 mayısa kadar maas yatırmasıda gerekmıyormuydu lutfen acıl cevaplayın

....

merhabalar

arkadaslar sırket bana bı ıhtarname yolladı ve savunma ıstedı ıhtarme de 11.05.2015 12,05,2015 tarıhlerınde ıs yavaslatma eylemınde bulundugunmuz 13 14 15, 05,2015 tarıhlerınde ıse cıkmadıgım ıcın savunmamı ıstedı ben mobıl calısan bırıyım ben baz ıstasyonlarının arızalarına mudahalede bulunuyorum onun ıcın benım sabah evden cıkıp gıttıgım bır sırket yok benım ekıp sefım benı arayıp arızaya cıkacagımızı soluyor o benı bılgılendırıyor ayın 11 12 sınde arıza olmadıgı ıcın ıse cıkmadık ayın 13 unde 2 ayrı koyde bulunan baz ıstasyonlarında arızamız vardı ve mudahele ettık ayın 14 unde ekıp sefım yanıma gelıp sırketten arandıgını bundan sonra benı ıse cıkartmamasını soylendıgını soledı bende buna gore bu yazdıklarımı yazdım savunmamı yolladım her ayın bırınde hesaplanıyor maaslarımız ve ay sonunda bana 12 gunluk maas yattırıldı vebugun11 06 2015 sabah bana bı zarf geldı noter tastıklı bır ıs akdı feshı dıye bu fesıhte ayın 11 12 sınde ısım olmadıgı 13 unde ıse cıktıgımı 14 15 ınde ısımın olmadıgı yazılmıs ayın 18 19 20 sınde ıse cıkmadıgım soylenmıs ve 25 maddeden ıs akdım fesh edıldıgı yazıyor

arkadaslar bu ıslerden anlayan arkadaslar lufen cevaplasın sımdı ayın 14 dunde sırket ekıp arkadasımı arayıp benı ıse cıraktmamasını solemıs ve sımdıde bana 18 19 20 mayısta ıse cıkmadıgımı beyan edıyor ve ıs gereclerını hor kullandıgımı ıs gereclerıne zara verdıgımı soluyor bu soylenenlerın hepsı yalan kendılerını kurtarmak ıcın tazmınat vermemek ıcın uydurdukları sozler sahıtlerımde var mahkemeyede verıyorum yarın ne kadar surer ne konularda dava acabılırım artı 12 gunluk maas yatırılmıs yanı 12 mayısta ısten cıkarılmısım gozukuyor ama 13 mayısta ıse cıkmısım ve kendılerıde noterden gonderdıklerı yazı ıle kabul etmısler bunu 18 19 20 mayıstada ıse cıkmamısım dıye yazılmıs o zaman bana 20 mayısa kadar maas yatırmasıda gerekmıyormuydu lutfen acıl cevaplayın

Avukata danışarak hakkınızı iş mahkemelerinde arayabilirsiniz. Anlattığınıza göre haklısınız. Mahkemede malumunuz uzun bir süreç. Mahkeme esnasında karşı taraf mahkemenin kendi aleyhlerine sonuçlanacağını anladığı takdirde sizinle irtibata geçip anlaşma yoluna gidebilirler. Hakkınızı arayın. Geçmiş olsun.

İşyeri ile servise çıktığınız günlerin ücretlendirilmesi şeklinde mi anlaşmıştınız?
Yani ayda 30 gün servise çıktığınızda 30 günlük ücret, 3 gün servise çıktığınızda 3 günlük ücret mi alıyordunuz, yoksa servise çıksanız da çıkmasanız da sabit aylık ücretle mi çalışıyordunuz?
Her ayın 1 inde maaş hesaplamasında dikkate alınan nedir??

Evet 30 gun uzerinden maas aliyorum is ciksada cikmasada maasimi aliyorum ben sabah evden cikip mesaiye gitmiyorum is cikarsa bana telefon geliyor beni yonlendiriuorlar

görev tanımında ve/veya iş sözleşmende anlattığın işe çıkış ve/veya iş çalışma şartları belirtilmiştir. avukatınla görüşürken bunları da yanında götür. eğer yok ise talep et sana bir nüshasını vermek zorundalar. 25. maddeden çıkartıldığın için önce haksız fesih davası açacaksın 4-6 ay gibi sürüyor. hakimin vereceği karara göre ya iptal edilecek yada haklı bulunacaksın. haklı bulunduğun takdirde firma seni işe geri alacak yada seninle anlaşıp tazminatını vererek işten çıkartacak. işten çıkartırsa da akabinde manevi tazminat davası da açabilirsin. sağlam dişli bir iş kanununa hakim bir avukat bulmalısın. ve iş akdi fesinden itibaren 1 ay içinde bu davayı açmış olman gerekiyor. allahından bulsunlar deyip işin ucunu bırakma bence. hakkını aramalısın.

anlatıgınıza gore haklısınız avukatınız da bu konuda detaylı acıklama yapacaktır ama daha once ıs mahkemelerı konusudna bılgı sahibi olan avukata gıdın gelecek donemde faızlerı ve masraflarıyla bırlıkte sosyal haklarınızı alırsınız ..bu tarz ıs mahkeleerınde genelde mahkeme kurum değilde kişi den yana karar verıyor..zaten ısterı haksız oldugunu anladıgı anda sızınle anlasma yoluna gıdecektır.. sız daha sonra yasal faızıyle bırklıkte alacagınız ıcın anlasmaya gtmeyebılırsınız ..dava suresı yanlıs bilmıyorsam 1.5 yıl cıvarı surebılıyor :(

"benım ekıp sefım benı arayıp arızaya cıkacagımızı soluyor o benı bılgılendırıyor""
ayın 11 12 sınde arıza olmadıgı ıcın ıse cıkmadık ayın 13 unde 2 ayrı koyde bulunan baz ıstasyonlarında arızamız vardı ve mudahele ettık ayın 14 unde ekıp sefım yanıma gelıp sırketten arandıgını bundan sonra benı ıse cıkartmamasını soylendıgını soledı bende buna gore bu yazdıklarımı yazdım savunmamı yolladım
Anlaşılan o ki henüz fesih olmamış ama olacağı anlaşılıyor ise de, yukarıda ifade olunanlar ışığında iş sözleşmesinin işverence böylesi" haklı nedenle"niteliğinde feshini gerektirecek bir durum yok,olsa bile dava konusu etmeniz halinde,fesih olur ise bu feshin haksız fesih sayılacağı düşüncesindeyim,çünkü işin görülmesi çerçevesinde işciden kaynaklanan bir durum yok.
Ayrıca işveren ileri sürdüğü iddialarını da ispatla mükellef,sonuc olarak kanaatim odur ki gerçekleşmiş olsa bile suc ve ceza arasında böylesi illiyet bağı yani haklı nedenle feshi gerektirecek derecede durumlar yok.
Eger fesih olacak ise size bildirim yapacaklar,yapıldıktan sonra bir avukat arkadaş vasıtasıyla yargı yoluna başvurabilirsiniz,anlatılanlara göre de tarafınız lehine sonuçlanacağı düşüncesindeyim.
kolay gelsin