fonradar

Tekel Satışları

talcid

Katkı Sunan Üye
tekel bayii çalıştıran bir firmamız var sigara satışlarını yazar kasa fişinden kesmediğinden 7-9 dönemi için smm kaydı atacam 25.000 ytl lik bir rakamı tek faturada kesmem sorun olurmu kesilirse açıklama kısmına ne yazılacak açıkmı kapalımı kesilecek

Sayın gökhan, 206 sıra nolu vergi usul kanunu genel tebliğine göre tekel satışlarında toplu fatura düzenlenebilmektedir. Ben bu işlemi yaparken yinede tek bir faturada 8000 ytl sınırını aşmamaya çalışıyorum. Faturanın alıcı kısmına muhtelif kişilere satışlar yazmanız ve faturayı kapalı kesmeniz yeterli oluyor. Kolay gelsin...

geçici vergi beyannamesini doldururken eklerde fatura bilgileri bölümüne 25.000 ytl'lik toplu kesmiş olduğumuz tekel faturasını belirtiyormuyuz nasıl belirtiyorsak vergi kimlik tc kimlik bölümüne ne yazılıyor

Merhaba.. Geçici vergi yaparken kestiğiniz bu faturayı fatura bilgileri bölümünde bildiriyorsunuz. Vergi ve tc kimlik bölümlerine nihai tüketici yazmanız yeterli. Kolay gelsin...

e-beyan programı nihai tüketici diye yazılmasını kabul etmiyor ben bu alanı boş bırakıp gönderdim umarım bir sorun teşkil etmezmi ilginiz için teşekkürler

Beyanı internetten gönderiyorsanız yaptığınız uygulama doğru. O kısımları boş bırakıp yada hepsine 0 yazıp göndermeniz yeterli oluyor. Kolay gelsin..