Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Bu sınavda da cevapları net mi istiyorlar. yani yarısına kadar yaptın sonrası yanlış olursa hiç puan vermiyorlar mı?

bırak şimdi kalem geyiğini sevgilim forumdaş...seviyeyi düşürmeyelim ;D ;D

DİMMG = 3.300.000
DİG = 1.000.000
GÜG = 900.000

Yarı mam. - 75.000
5.125.000
Mamuller -125.000

5.000.000

Kısaca yazdım ama ayrıntıları biliyosundur zaten

bende karı 1.500 , satışların maliyetini 5.000 buldum.

onurcan ' Alıntı:
bırak şimdi kalem geyiğini sevgilim forumdaş...seviyeyi düşürmeyelim ;D ;D

:) Arkadaşım merak etme seviyeyi toparlamasını bilirim. Tam atılacağım sırada kurtarışları iyi yapıyorum. Önemli olan güzel paylaşımlarda bulunmak:)

Teşekkürler .
Ben endirekt işçiliği dahil etmemişim. O yüzden 4250 buldum. Buna puan verirler mi? Kafayı yicem neye puan veriyorlar acaba bu adamlar ya..

yanlış olmuş özlem..ama verirler puan,tamamını yok sayacaklarını zannetmiyorum

özlem... ' Alıntı:
Teşekkürler .
Ben endirekt işçiliği dahil etmemişim. O yüzden 4250 buldum. Buna puan verirler mi? Kafayı yicem neye puan veriyorlar acaba bu adamlar ya..

Valla arkadaşım şunu söyleyim sana. Demişlerki ;

a şıkkı : 15 puan (Yevmiye maddeleri)
b şıkkı 15 puan (Satışların maliyeti)
c şıkkı : 10 puan (Gelir tablosu)

a şıkkını yanlış yapan b yide yanlış yapmış oluyor b şıkkını yanlış yapan c yide yanlış yapmış oluyor.Anlayan beri gelsin:)

özlem... ' Alıntı:
Teşekkürler .

Özlem içini karartmak istemem ama geçen sınavda benim ilk soruda bi tane veri eksikti 2.Soru matematiksel dağıtımdı baya bi saçmalamıştım. 25 ile kaldım. İlk soru 40 puan dediler

iyide gülümse bu şimdiki sınavdada aynısı olacak anlamına gelmez..geçen sınav sen maliyetten zaten saçmalamıştın,neden insanların moralini bozuyorsun şimdi,zaten sınav sonrası herkes gergin..

gülümse1907 ' Alıntı:
özlem... ' Alıntı:
Teşekkürler .

Özlem içini karartmak istemem ama geçen sınavda benim ilk soruda bi tane veri eksikti 2.Soru matematiksel dağıtımdı baya bi saçmalamıştım. 25 ile kaldım. İlk soru 40 puan dediler

Neyse sağlık olsun kasımda artık. Kesin olarak 4 dersten kalıyorumda fazlasını bilemem. Keşke çalışmasaydım boşuna mide ağrıları çektim.Çalıştımda ne oldu. :)
İyi akşamlar hepinize.

onurcan ' Alıntı:
iyide gülümse bu şimdiki sınavdada aynısı olacak anlamına gelmez..geçen sınav sen maliyetten zaten saçmalamıştın,neden insanların moralini bozuyorsun şimdi,zaten sınav sonrası herkes gergin..

Onur bu benim 3.girişim. Senin tecrüben varmı bu sınavlarla ilgili? Ben insanların morallerini bozmak istemiyorum ama kimseninde körü körüne umutlanmasını istemedim. Bu sınav psikolojisini senden çok iyi biliyorum ve emin ol burdaki arkadaşlarda biliyor. Adamların sağı solu belli değil.

Özlem 2.soruyu yaptınmı arkadaşım?

Arkadaşlar hepinize geçmiş olsun...
Tüm sınavlara giren veya diğer derslerden tek tek sınava girenler olarak sınav soruları sizce nasıldı???Ben vergi ile hukuka girdim... Bence Vergi küçük bir nüans yüzünden(kıst amortisman) gümledi ama zor değildi..
Hukukta önce ne sormaya çılştıklarını çözmeye sonra sınav sorulaını çözmeye çalıştım ama zorladı...

arkadaşlar selamlarrrr...
iyi veya kötü bitti sonunda. umarım herkes emeklerinin karşılığını alır. ve burada herkesin mali müşavir oldum çığlıkları ile mutlu oluruz hep birlikte.
sevgili gülümse gibi bende satışların maliyetini 5.000.000 ve dönem karını 1.500.000 buldum.
ikinci soruda ortalama birim maliyetei= 10.478 buldum.
son şıkda istedikleri tutar sağlamasını da
2450 + 13000 = 13098 + 2352
şeklinde yazdım.
umarım doğrudur diyorum. :)
herkesin gönlünce olsun herşey.

2.soruyu yaptım gibi bişey.Ama doğru mu bilmiyorum. 10.476 diye bişi buldum.b şıkkında dönem başı eşdeğer birim maliyet yanlış. bir de c şıkkını yapamadım. Rakamları buldum. Ama ikisini birbirinden çıkarıp sağlama yapmak aklıma gelmedi. :)
Söylediklerine moralim bozulmadı benim, sadece çok yorgunum. ve birazda mutsuz. bende sevmiyorum boşu boşuna umutlanmayı. Görünen köy klavuz istemez kendi adıma söylemek gerekirse.
Neyse ben çıkıyorum. Herkese tekrar iyi akşamlar.

özlem... ' Alıntı:
2.soruyu yaptım gibi bişey.Ama doğru mu bilmiyorum. 10.476 diye bişi buldum.b şıkkında dönem başı eşdeğer birim maliyet yanlış. bir de c şıkkını yapamadım. Rakamları buldum. Ama ikisini birbirinden çıkarıp sağlama yapmak aklıma gelmedi. :)
Söylediklerine moralim bozulmadı benim, sadece çok yorgunum. ve birazda mutsuz. bende sevmiyorum boşu boşuna umutlanmayı. Görünen köy klavuz istemez kendi adıma söylemek gerekirse.
Neyse ben çıkıyorum. Herkese tekrar iyi akşamlar.

Ok, iyi akşamlar. Umarım geçersin.

arkadaşlar çabuk oran nedir duyan var mı??

evet analizde soruldu, ekonomik rantabilite bir de, ekonomik rantabilite formülü:(vergi öncesi kar+faiz giderleri)/(özkaynaklar+uzun vadeli yabancı kaynaklar) bu kadar da olmaz, bula bula bunu mu bulmuşlar, 10 puan bağara bağara gitti, bu yeni komisyonun marifeti mi?