Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

umutSMMM ' Alıntı:
cuneytglp75 ' Alıntı:
umutSMMM ' Alıntı:
arkadaşlar herkesden bir ricam var biliyorsunuzdur benim tek dersim maliyet muhasebesi ve ortalamada şu anda 70 ama sınavım pek iyi geçmedi geçerim veya kalırım diyemiyorum aşağıdaki bilgiler ışığında değerleri görüşlerinizi yazarsanız çok sevinirim
1. soru a şıkkı (15 puanlık ) muhasebe kayıtları % 60'ını doğru yaptım gerisi yanlış
b şıkkı (15 puanlık) doğru
c şıkkı (15 puanlık) doğru
2.soru a şıkkı miktar sağlaması doğru ama eş değer ürün tablosu kısmen yanlış
b ve c şıkkı yaptım ama yanlış bu durumda sizce 50 gelirmi böyle bir kağıda

Bence 52-53 verirler yeni hesaplamaya göre. Yani geçersin diye düşünüyorum....
pardon 1 soru c şıkkı 10 puanlık bir soruymuş. üstad yeni hesaplama derken

Maliyet sınavına 3 kez girmiş birisi olarak söylüyorum. 50-51 arası geçersin. Çünkü özellikle şıklara ayırmışlarki hesaplamayı yapabilelim diye. Kağıdında berbat gözükmüyor pek burdan.

cevap yazan arkadaşlarıma çok tşk ederim bir nebzede olsa rahatladım sağolun. arkadaşlar ben hesaplıyorummm hesaplıyorummm en az 40 puan en çok 45 puanda kalıyorum doğrularıma bakarak acaba tek ders olması ve ortalamamın iyi olması durumunu göz önüne alıpmı not verirler dersiniz

umutSMMM ' Alıntı:
cevap yazan arkadaşlarıma çok tşk ederim bir nebzede olsa rahatladım sağolun. arkadaşlar ben hesaplıyorummm hesaplıyorummm en az 40 puan en çok 45 puanda kalıyorum doğrularıma bakarak acaba tek ders olması ve ortalamamın iyi olması durumunu göz önüne alıpmı not verirler dersiniz

Ortalamanın iyi olmasına bakacaklarını sanmıyorum. 2.Soruda çok saçmalamadıysan puan çok kırılmaz. Yani bazen öyle olurki bişey yazarsın oraya çorba etmiş olursun adam bu çocuk bunu bilmiyo der anlatabildim mi.

Umut arkadaşım 2.sorunun b ve c şıkkını yanlış mı yaptın sen benmi yanlış okudum?

gülümse1907 ' Alıntı:
Umut arkadaşım 2.sorunun b ve c şıkkını yanlış mı yaptın sen benmi yanlış okudum?
maalesef yanlış anlicanız öyle bir kağıt verdimki kalmayı hak ettim. ama kalırsam bir daha sınava girmeyeceğim bıktım artık istemiyorum artıkkkk

umutSMMM ' Alıntı:
gülümse1907 ' Alıntı:
maalesef yanlış anlicanız öyle bir kağıt verdimki kalmayı hak ettim. ama kalırsam bir daha sınava girmeyeceğim bıktım artık istemiyorum artıkkkk

2.sorunun puanlamalarını hatırlıyorsan bi yazarmısın. Puanlamaya tekrar bakalım.

umutSMMM ' Alıntı:
2.soru a - 15 b- 25 c-20

Anladım. Kağıdın biraz umutsuz gözüküyor arkadaşım. B ve C yanlış diyorsun çünkü ve puanın çoğu orada. Bu arada cevap anahtarı olarak nereye bakıyorsun.

cevaplar dehaya baktım ama mart sınavında maliyetten hiç bişey yapmadım full yanlıştı 30 gelmişti acaba diyorumm acabaaaa

umutSMMM ' Alıntı:
cevaplar dehaya baktım ama mart sınavında maliyetten hiç bişey yapmadım full yanlıştı 30 gelmişti acaba diyorumm acabaaaa

Evet deha yanıltabiliyor. Ama dur bakalım belli olmaz.
Ben Kasım sınavında çalışmadan girdim. 1.Soruda bi tane formül yazdım.2.Soruyu yapmadım. 10 puan vermişler. Bence o kağıda "0" verilirdi. Bomboştu sayfa çünkü. Yazık o 10 puana valla.

başa döndük yine galiba :)
bana geçeceğimi söylemiştin gülümse unutma sakın :)

bu sınavdan herkesin geçmesi mümkün değil. gönül ister öyle olsun. Ama İnşallah hak eden herkes geçer.

herkese günaydınlar...arkadaşlar tesmerden alınan bilgiyi paylaşmak istedim.bayramdan önce açıklanması için hızla çalışıyorlarmış..amaçları bayramadan önceye yetiştirmekmiş önümüzdeki hafta hayırlı haberleri sanırım alıcaz..

günaydın imren gözünaydın inşallah hayırlısı

inşallah hepimize hayırlı olur.hep beraber geçeriz. ;)

hepimizin hakkında hayırlısı olsun ihşallah.........

günaydın arkadaşlar ozaman 7 den geriye doğru saymaya başlıyalımmı