Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

• Konbuyu başlatan Konbuyu başlatan mkulte
  • Başlangıç tarihi Başlangıç tarihi

Temmuz 2008 Yeterlilik Sınavı Ne Zaman Açıklanır?

• Bayramdan Önce

Kullanılan: 0 0.0%
  • Bayramdan Sonra

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
Ynt: Temmuz 2008 SMMM Yeterlilik Sınavına Dair...

Haftaya açıklansa yine iyi. Ben bayramdan sonra açıklanır diyorum

bayramdan önce geçtiğimizi öğrenmek süper olur.ya kaldıysak o zaman berbat olur işte.hayırlısı inşallah. ::)

arkadaşlar ben martta 6 dersten geçtim ve tek maliyet var ve inşallah geçtim gözüyle bakıyorum. ve o martta ki heyecan yok ama bayramdan önce açıklanır gibi geliyor bana

gülümse1907 ' Alıntı:
İMREN ' Alıntı:
senol_h ' Alıntı:
selamlar
kanunda yazan 60gün de açıklanır ibaresi 75gün civarı olarak değiştirilmelİ:)
gerçi hakkımızda hayırlısı olsun inşallah. ha 60 ha 75 inşallah bir daha girmek zorunda olmayız.

kolay gelsin.
bu arada kanunda yazan demişsinizya ben 3568 de 60 gün diye bi sınır göremedim.tam olarak nerde yazıyor...

:) Evet İmen hatırlar mısın geçen sınav döneminde de kanunu taramıştık bu rakamı bulmak için:) Stajer el kitabında yazıyor sadece:)

:)

senol_h ' Alıntı:
gülümse1907 ' Alıntı:
İMREN ' Alıntı:
senol_h ' Alıntı:
selamlar
kanunda yazan 60gün de açıklanır ibaresi 75gün civarı olarak değiştirilmelİ:)
gerçi hakkımızda hayırlısı olsun inşallah. ha 60 ha 75 inşallah bir daha girmek zorunda olmayız.

kolay gelsin.
bu arada kanunda yazan demişsinizya ben 3568 de 60 gün diye bi sınır göremedim.tam olarak nerde yazıyor...

:) Evet İmen hatırlar mısın geçen sınav döneminde de kanunu taramıştık bu rakamı bulmak için:) Stajer el kitabında yazıyor sadece:)

evet geçen sınavdada ben göremediğimi söylemiştim sanırım...

:)

forumda hiç ahreket yok yaa.....nerdesiniz

haftaya kaldı arkadaşlar
hadi hayırlısı

Evet yaa hiç hareket yok geçen sınavı hatırlıyorum sayfa 500'lerdeydi. Anlamadım bende....

cuneytglp75 ' Alıntı:
Evet yaa hiç hareket yok geçen sınavı hatırlıyorum sayfa 500'lerdeydi. Anlamadım bende....
bu dönem iş yoğunluğuna denk geldi.sanırım çoğunluk muhtasar ve kdv lerle uğraşıyordur.sonrada ssk lar var 500 leri bulması zor bu dönem.

İMREN ' Alıntı:
cuneytglp75 ' Alıntı:
bu dönem iş yoğunluğuna denk geldi.sanırım çoğunluk muhtasar ve kdv lerle uğraşıyordur.sonrada ssk lar var 500 leri bulması zor bu dönem.

Mart döneminde katılım çok fazlaydı temizlik de yaptılar Temmuz sınavında baksanıza sabahtan herkesi bir binada sınava aldılar bana temmuz katılım sayısı çok daha az gibi geldi bide yaz dönemine denk geliyo diye sınava girmeyenler var kasıma bırakan çok arkadaş var . Yani 500. sf hayal biraz bizbizeyiz :)

bundan sonra tesmerin şöyle bir uygulamaya geçmesi gerekir sınav sonuçlarının kendilerine tanınan 2 aylık süreyi aşması durumlarda sınav sonuçlarının şu hafta içerinde açıklanacak diye tesmerin ilan panosuna asılması doğru bir uygulama olsa gerek böylelikle biz smmm adaylarının dikkate alındığı duygusu yaratılmış olacak; ancak bakıyoruz ki böyle bir açıklama yapma gereği duymamaları bizleride dikkate almadıkları anlaşılmaktadır. ayın 26 sında açıklanacağını umuyorum. tek dersim kaldı oda maliyet iyi geçti sınav sonucunu sabırla bekliyorum geçen sınav dönemde 2 aylık süre aşıldığı halde hiçbir gerekçe gösterimdeği için bu konuda tesmere bir fax çektim zamanında cevabı alamadım. fakat sınav sonucu yayınlandıktan sonra tesmerden bana telefon geldi sınav sonucunun yayınladığı konusunda bilgi verildi; fakat telefon geldiğinde zaten sonucu internetten bakmıştım.

bayramdan önce diyenler fark atmaya başlamış

ama ben umutlanmıyorum, sanmıyorum :(

hanımefendi siz umudunuzu yitirmeyin bayramdan önce ve 20 sinde açıklanacak :)

arkadaşlar ben de mart sınavına girip tek ders meslekten kalanlardanım:( martan beri sürekli forumu takip ediyorum okuyorum. bu sefer ki foruma katılımın az olmasına bende şaşırdım. Daha 80lerde. ama çok keyifli yazdıklarınızı okumak:) Aranızda çok tecrübeli arkadaşlar olduğunu farkettiğim için size bir soru sormak istiyorum:D benim 3568 kanundan anladığım bağımlı olarak çalışamıyoruz yasak. Yani bu durumda herhangibir şirkette smmm yetkimizi kullanamıyor muyuz? belki size biraz saçma gelebilir sorum ama meslekten kalan ve maalesef okulu bitirir bitirmez staja başlama sınavına girip bir de üsütne stajını ön muhasebede yapmış biri olarak soruyorum bunu. Tabi takdir edersiniz ki deneyim eksikliği nedeniyle şu an iş bulamıyorum ve maalesef belgeyi aldığımda ön muhasebeci mali müşavir olacağım. Çok kaygılıyım bu konuda , inanın kendimi hiçbişey bilmeyen boş yere belge almış biri gibi hissediyorum. Bi akıl verseniz :-[. Ayrıca şu sorduğum soruya da cevap verebilirseniz çok sevinirim
" 3568 kanunan anladığım bağımlı olarak çalışamıyoruz yasak. YAni bu durumda herhangibir şirkette smmm yetkimiz kullanamıyor muyuz? "

herkese günaydınlar,
gökçe kurt arkadaşım senin yazını okuyunca b yazıyı ben yazmışım gibi hissettim duygularımı çok güzel ifade etmişsin hiç korkma yalnız sen değilsin bende de aynı dert var malesef. Bende stajımı ön muhasebe olarak yaptım martta 5 verdim 2 dersin sonucunu bekliyorum bizde güvensizlik ve tecrübsizlik var zannedersem ben de senin ki gibi düşünüyorum belgeyi boşa mı alıyorum diye ama kafana takma elbette bir gün lazım olur rabbim kimsenin emeğini boşa çıkarmaz
düşünüyorum da belgeyi alınca ne yapacam diye bi çözüm yolu bulamadım bulursan bana da haber ver. Valla adamlar 7.8. de staja başlatmayı zor veriyor yeterlilik te bir bir veriyorlar muhasebe müdürüyüm diye geçiniyorlar bi muhasebe müdürü olamadık yani
öyle muhasebeb müdürlüğü falan kolay değil kanunu nizamı iyi bileceksin yaptığın işi tam yapacaksın yarım yamalak kim olsa yapar öyle diğil mi

gökçe kurt arkadaşım bağımlı olaraka şirkette çalışamaz demek şudur ;
Eğer bir SMMM büro açmış durumdaysa aynı zamanda bir şirkete gidip ssk lı olarak çalışamaz anlamda ve bu şekilde olan yani büro açan SMMM istedikleri kadar defter tutabilir.
Bağımlı ise bir şirkette ssk lı olarak çalışır ve sadece o şirketin beyannamelerini imzalar.

stajı da ön muhesebe olarka yaptıysan işin biraz daha kötü çünkü belgeyi alınca herkes seni herşeyi bilenbi SMMM zannedecek keşke büro falan olsaydı ama tabi kendini geliştirirsen açığı kapatabilirsin.

herkese günaydınlar...bir haftayı daha bitiriyoruz. umutlar haftaya kaldı.ihşallah haftaya mali müşavir olarak yazarım sizlere... Allah kim senin emeğini karşılıksız bırakmasın....