Tesmer E-Use Zorunlu Eğitim

• Konbuyu başlatan mevlutozarslan
  • Başlangıç tarihi

Tesmerin yeni uygulamaya koydugu E-Use Zorunlu eğitimini nasıl karşıladınız?

• a) Olumlu

Kullanılan: 0 0.0%
  • b) Olumsuz

Kullanılan: 0 0.0%

• Kullanılan toplam oy
    0
M

mevlutozarslan

Ziyaretçi
Slm Arkadaşlar...

01.01.2005 tarihinden sonra stajını başlatan meslek mensubu adayları bildiginiz üzere Tesmer E-Use Zorunlu eğitim uygulamasına mükelleftir.

Bu uygulama hakkında fazla bilgi sahibi olmamız nedeniyle endişelenmekteyiz. Malum kafamızda çok soru işaretleri var..

Bu konu hakkında bilgi alışverişi yapmamızın faydalı olacağını düşünüyorum..

Bu uygulama hakkında yorumlarınızı bekliyorum..

ben use ye para vereceğime 300 ytl ye önce şunu belirteyim ben sınavı ilk girişte kazandım staj sınavına hazırlık cd lerini almaya gerek görmedim çünkü dersler sayısal dan öte sözel ve sözel dersler okunarak yapılabilecek şeyler tekrar okumaktan öte ne verecek ki cd ler bana neyse ben ona 300 ytl vereceğime
yılmaz özbalcı gv,kv,vuk,kv =+-150
mali tablolar analizi=nalan akdoğan= +-45
sosyal güvenlik mevzuatı = ? +-40
xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx=+-65
en az 6 kitap ki bunlar üzerinde pazarlık edip sayı daha da yukarı çekilebilir ne diyim ben şimdi bu cd ler bana ne verecek neden böyle yapılıyor zaten üniversite okurken kredi aldım 3 ayda bir aldığım maaşın birini krediye veriyorum, bide bu çıktı, sınav içinde iyi kötü masraf ettik, e arada bi kitap alıyoruz, dergi alıyoruz, cd alıyoruz neyse sonuç olarak gereksiz bir şey en azından benim için istemiyorum verecekleri cd leri bedava verseler almam ama para ile zorunlu şekilde veriyorlar umarım oda yönetiminden okuyup da muhalefetten stajımı iptal etmezler ancak ilerde benim yaşıtlarım oda yönetimine gelirse çok gaddar olacaklar bunları hatırladıkça ben çektim onlar da çeksin mantığı ile umarım aksi olur ama kaçınılmaz sanki bu

Gözüken o ki şu son yıllarda SMMM stajını daha zor hale getirdiler..

1-2 sene önceki staja başlatma sınavlarıda çok daha basitti.. 100 soru 60 nı yap. Sınavı kazandın.. Şimdi 120 soru.. Alan içi , alandışı. sorularda standart sapmalar var vb....

Bende sınavı ilk girişte kazandım ayrıca ama kolay olmadı 3-4 kitap bitirdim..

Malum bir de yapılan masraflar... :(

Birde staj esnasında zorunlu eğitimler türedi..

Artık SMMM olmak zor ; kanatimce daha da zorlaştıracaklar..

göreceksiniz ilerde bu sınavlarda ingilizce de soracaklar, sorsunlar meslekte standart yükselsin zor da sorsunlar geçekten hak eden yapsın benim bunlardan bir şikayetin yok ancak zorunlu satılan cd lere karşıyım deselerki smmm olduktan 1 yıl sonra alacaksın tamam derim ancak daha staja yeni başlamışız zorla bi yer bulmuşuz aldığımız ücret belli amaç ne bilmiyorum gerçi biliyorum ama başına gelen anlıyor sanırım ama çalışmalarını taktirde takip ediyorum seminerler, cd ler, yayınlar vb... ancak mümkünse zorunlu olmasın zaten artık belli bir donanıma sahip olmayana staj hakkı vermiyorlar ilerde yeterlilik ile yine ölçecekler zaten yeterliliği yani ellerinde imkan da var ölçmek için o halde illede bu zorunlu set neden? ben bunun yerine kaç kitap alırım ki ne zamandır alıcam alamıyorum sayın özbalcının kitaplarını, umarım bu setler onun yerini tutar

zorunlu eğitim hadi neyse de yeterlilik sınavına bi de ingilizceyi eklerlerse halimiz harab walla :cry:

yanlız ciddi ciddiye getirmeyi düşünüyolarmış.. :(

mevlutozarslan' Alıntı:
zorunlu eğitim hadi neyse de yeterlilik sınavına bi de ingilizceyi eklerlerse halimiz harab walla :cry:

yanlız ciddi ciddiye getirmeyi düşünüyolarmış.. :(
inan hiç şaşırmadım

ancak yeterlilik sınavlarına ingilizce yi getirseler bile yazılı bi sınav olucagını zannetmiyorum..

Büyük bir ihtimal test yaparlar.. Yoksa yanlış mı düşünüyorum?

mevlutozarslan' Alıntı:
ancak yeterlilik sınavlarına ingilizce yi getirseler bile yazılı bi sınav olucagını zannetmiyorum..

Büyük bir ihtimal test yaparlar.. Yoksa yanlış mı düşünüyorum?
ingilizce şartı ileride getirilir ancak bu bizi kapsamaz diye düşünüyorum, ingilizce sınavını da ben olsam klasik yaparım ama sanırım test yaparlar

Konsilyer arkadaşım...

size Tesmer in E-use egitim cd leri geldi mi?

Geldi ise inceleme fırsatı buldunuz mu? bize bilgi verebilir misiniz?

henüz elime ulaşmadı sabırsızlıkle bekliyorum, ancak ekran görüntülerini gördüm gelsin daha kapsamlı incelerim

E-Use Eğitim Cd Leri

Merhaba arkadaşlar bana eğitim Cd leri geldi dersler kısa kısa özetler şeklinde anlatımlı ve slaytlar şeklinde geçiyor..bir konuyu dinlemeden diğerkonuya geçemiyorsunuz..sanıyorum son konusundan sonra o ders ile ilgili test var bu testte başarılı puan almadan soradan gçnderilecek CD ile çalışmaya başlayamıyorsunuz..Güncelleme filan diye de bi şey var ama tam olark ne olduğunu çözemedim.ilerleyen zamanlarda bilgilerimizi paylaşırz

aynı konuda benzer başlıklar var arkadaşım güncelleme diye bir bölüm var ancak sistemdeki yoğunluk nedeniyle? güncelleme yapılamıyor

e-use

Arkadaşlar bu e-use cd'sinde vergi dersinde 4. sayfadan 5. sayfaya geçmiyor. Acaba bu konuda bir bilgisi olan varmı? Yardımcı olursanız sevinirim.[/b][/i]

dersi veren hoca sustuğunda biraz daha bekle ondan sonra ileri tuşuna baş inşllah çalışır. ama arkadaşlar şu bir gerçek teknolojinin bu kadar ilerlediği bir çağda böyle berbat cd leri nasıl hazırladır bilmiyorum

pazar günü pc de bir aksaklık oldu bu nedenle sistem geri yükleme yaptım keşke yapmasaydım pc çökseydi, anakart yansaydı bişey olsaydı da yapmaz olaydım hiç olmadı elektrik kesilseydi niye mi?
uzakktan sürekli eğitim cd lerim elime ulaştığında heyecanla açmıştım her ne kadar zorunlu da olsa zorla para da versek yine de bi ümit vardı ne bileyim teknoloji gelişti, artık bir odaya üye sayılırız yani iş ciddi ve ilk üretimleri ile karşılaşıcam vb... aldım cd leri slayt üzerine slaytta geçen yazıları değerli bir hocamız okuyor muhasebe yaklaşık 220 küsur slayt birini dinlemeden diğerine geçilmiyor ben bu genel muhasebede 52. slayttaydım ki pc de problem çıkınca geri yükleme yaptım tabi tesmer de geri yükledi ve benim slayt 52. slayt yalan oldu döndük 22 ye ne var 30 slayt demeyin bazıları 5 dakika alıyor cd leri hiç bir işe yaramayacağını bile bile bir kez daha protesto ediyorum ben bu slaytta ki konuları üniversite gördüm beminle bir tüm smmm stajyerleri gördü, bizler belirli bir sınavdan geçtik demek ki potansiyel var en azından öğrenebiliyoruz nerden neyi çalışacağımızı da biliyoruz zaten zorunlu stajımız var orda da deneyim kazanıyoruz o halde bu cd ler ne, madem cd var niye zorunlu, hadi madem zorunlu niye böyle bu cd ler slayt şeklinde, madem slayt şeklinde niye biri dinlenmeden diğerine geçilmiyor ya bana 52.slayt dahil bişey katmadı ve vaktimi alıyor ömrümden gidiyo ben ona harcadığım sürede 52 slaytta neler neler yapardım iki kitap aldım slaytlar gelene kadar iki kitabıda yarılamıştım slaytlar geldi kitapların yerini unuttum ben yine yazıcam yine bişey olmayacak ama yazıcam vaktimi de alsa bu slayt işini bitirecem ama burdan tüm değerli forum üyeleri duysun sesimi bunlar çok vaktimi alıyor sabah 6 da kalkıyorum ve zorla çok şey öğrenmeye çalışıyorum ki aynı şeyi ben 1/10 sürede belki daha kısa sürede öğrenirim, ya bide o değerli hocalaar ağır ağır okumuyo mu? ya normal bir insanın okuma hızı 120-200 kelime diyelim ben dakika da 300 ün üzerinde okuyan bi insanım siz düşünün gerisini ne kadar vakit harcıyorum ki o hoca slaytları okurken dakika da 70 kelime anca okuyordur trt 4 de ki açıköğretim de ki hocalar daha hızlı okuyor offff offff

öğrenmeye karşı değilim öğretim şekline karşıyım

bu konudan tek şikayetçi benim galiba yada benim başıma mı geliyor nedir? neyse yine yeni bir sıkıntı yine yeni yeniden use
finansal muhasebe dersi 246 slayt
ticaret hukuku dersi 74 slayt
şimdi ben pc yi seven insanım ve belirli aralıklarla formatlamak zorunda kalıyorum ki işte geçen gün bu aralıklardan biriydi ve formatladım noldu peki? şu oldu finansal muhasebe de ve ticaret hukukunda 1. slaytlara döndüm şimdi 04:49 dan itibaren bunları kalkıp bitirmem lazım yani gitti bizim (herbi slayt 4 dakika sürse)
(246+74)*4=?
yazık değil mi?
peki neden bu? smmm olmanın bedeli mi? öğrenmenin bedeli mi? neyin bedeli?
napacaz şimdi biz bu slaytlar bitene kadar internete de mi girmeyelim bilgisayar şişmeyecek mi hiç, yeni programlar kurup kaldırmayalım mı? ne dir bu ? anlayan yok mu lütfen ben hala anlayamıyorum ki dersler inanın çok komik umarım ilk cd olduğu içindir neyse hep şikayet ediyoz yalnız kalıyoz

Bilmeyen arkadaşlara duyrulur..

Format atınca derslere sıfırdan başlamak gerekiyor :)

çok dokunuyo bunlar bana çooooooooooooooooooookkkkkkkkkkkkk
vereyim parası neyse kurtulayım demekle de kurtulunmuyor, istemiyorum bişey de öğrenmiyorum üniversite 1.sınıfta gördüğüm dersler hatta daha basit düzeyde , hocanın sesi zaten uyutuyor, çok yanlış bir uygulama her yönüyle yanlış , kime dert yanacaz kimden yardım isteyecez muhatap kim hiç bişey belli değil sanırım ne kadar kanun, yönetmelik vb.... okursak okuyalım öncelikli kural şu
BEN YAPTIM, OLDU

Birde internetten herkesin beraber girecegi bir sınav olacak diyolardı.. Bu Cd lerdeki egitimin yeterliliğini ölçmek için...

Şimdi de bunu yalanlıyorlar... Yok öle bişey diyorlar..

Bu Cd lerdeki amaç Stajerlerimizin Yeterlilik sınavına hazırlamaktır diyolar :lol:

Ynt: Tesmer E-Use Zorunlu Eğitim

Ogün Güneş ' Alıntı:
pazar günü pc de bir aksaklık oldu bu nedenle sistem geri yükleme yaptım keşke yapmasaydım pc çökseydi, anakart yansaydı bişey olsaydı da yapmaz olaydım hiç olmadı elektrik kesilseydi niye mi?
uzakktan sürekli eğitim cd lerim elime ulaştığında heyecanla açmıştım her ne kadar zorunlu da olsa zorla para da versek yine de bi ümit vardı ne bileyim teknoloji gelişti, artık bir odaya üye sayılırız yani iş ciddi ve ilk üretimleri ile karşılaşıcam vb... aldım cd leri slayt üzerine slaytta geçen yazıları değerli bir hocamız okuyor muhasebe yaklaşık 220 küsur slayt birini dinlemeden diğerine geçilmiyor ben bu genel muhasebede 52. slayttaydım ki pc de problem çıkınca geri yükleme yaptım tabi tesmer de geri yükledi ve benim slayt 52. slayt yalan oldu döndük 22 ye ne var 30 slayt demeyin bazıları 5 dakika alıyor cd leri hiç bir işe yaramayacağını bile bile bir kez daha protesto ediyorum ben bu slaytta ki konuları üniversite gördüm beminle bir tüm smmm stajyerleri gördü, bizler belirli bir sınavdan geçtik demek ki potansiyel var en azından öğrenebiliyoruz nerden neyi çalışacağımızı da biliyoruz zaten zorunlu stajımız var orda da deneyim kazanıyoruz o halde bu cd ler ne, madem cd var niye zorunlu, hadi madem zorunlu niye böyle bu cd ler slayt şeklinde, madem slayt şeklinde niye biri dinlenmeden diğerine geçilmiyor ya bana 52.slayt dahil bişey katmadı ve vaktimi alıyor ömrümden gidiyo ben ona harcadığım sürede 52 slaytta neler neler yapardım iki kitap aldım slaytlar gelene kadar iki kitabıda yarılamıştım slaytlar geldi kitapların yerini unuttum ben yine yazıcam yine bişey olmayacak ama yazıcam vaktimi de alsa bu slayt işini bitirecem ama burdan tüm değerli forum üyeleri duysun sesimi bunlar çok vaktimi alıyor sabah 6 da kalkıyorum ve zorla çok şey öğrenmeye çalışıyorum ki aynı şeyi ben 1/10 sürede belki daha kısa sürede öğrenirim, ya bide o değerli hocalaar ağır ağır okumuyo mu? ya normal bir insanın okuma hızı 120-200 kelime diyelim ben dakika da 300 ün üzerinde okuyan bi insanım siz düşünün gerisini ne kadar vakit harcıyorum ki o hoca slaytları okurken dakika da 70 kelime anca okuyordur trt 4 de ki açıköğretim de ki hocalar daha hızlı okuyor offff offff

öğrenmeye karşı değilim öğretim şekline karşıyım

İŞTE SİZE ÇÖZÜM ???

Önce E-USE programını açın.Ders slaytını başlatın.Sonra aşağıdaki linkten auto mouse click programını açın.
x,y kordinatlarının olduğu bölümde locate yazıyor.Onu seçin ve mouse'u slayt'da ileri ok'un üzerine götürüp tıklatın.Artık ileri okunu otomatik olarak tıklayan bir programınız var.

http://www.brothersoft.com/automouseclicker-download-25176.html

Bu kadar teknoloji yoksunu bir eğitim cd'sini ve bu kadar kötü anlatımı olan hocaları nasıl buluyorlar bilmiyorum ama ben zaman kaybını önlemek için böyle bir çözüm buldum ve kesinlikle faydası oldu...Umarım sizin içinde öyle olur.
Syg,